Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2016, 12:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nintendo Switch z wyświetlaczem multidotykowym?

Według niepotwierdzonych informacji, Nintendo Switch dysponować będzie 6,2-calowym, multidotykowym ekranem. Oznacza to, że do jego funkcji należeć będzie nie tylko wyświetlanie obrazu, ale też sterowanie.

Przed kilkoma dniami doczekaliśmy się zapowiedzi Nintendo Switch – kolejnego urządzenia od popularnego producenta konsol. Firma Nintendo nie za bardzo chce się jednak wdawać w szczegóły i oprócz kilku ogólników nie wiemy praktycznie nic o zastosowanych technologiach. Pewnym jest, że Switch napędzany będzie przez specjalny układ Tegra od Nvidii, gry sprzedawane mają być na kartridżach (nośniki z 3DS i Wii U nie będą obsługiwane), a rola stacji dokującej sprowadzi się do ładowania baterii, dostarczania energii oraz przesyłania obrazu do telewizora. Na pozostałe konkrety poczekamy do 13 stycznia, ale dziś mamy kilka nieoficjalnych szczegółów, pochodzących m.in. z tych samych źródeł, które kilka miesięcy temu zdradziły, że Switch (wtedy jeszcze NX) będzie hybrydowym urządzeniem z odczepianymi kontrolerami i układem Tegra. Plotki te znalazły potwierdzenie, więc dzisiejsze doniesienia są bardzo prawdopodobne.

Wygląda na to, że ekran Nintendo Switch nie będzie służył tylko do wyświetlania obrazu, ale też do sterowania. - Nintendo Switch z wyświetlaczem multidotykowym? - wiadomość - 2016-10-28
Wygląda na to, że ekran Nintendo Switch nie będzie służył tylko do wyświetlania obrazu, ale też do sterowania.

Według nich Nintendo Switch posiadać ma 6,2-calowy ekran o rozdzielczości 720p. Po raz pierwszy w historii sprzętu japońskiego giganta, urządzenie dysponować ma pojemnościowym panelem multidotykowym, reagującym na nacisk w dziesięciu punktach. Oznacza to, że Switch może bez problemu umożliwiać sterowanie chociażby gestami. Niewykluczone więc, że oprócz kontrolera JoyCon oraz Nintendo Switch Pro Controller do zabawy będziemy używać wyświetlacza. Nintendo odmówiło przedstawicielowi serwisu Eurogamer komentarza w tej sprawie, więc na jej wyjaśnienie musimy poczekać przynajmniej do stycznia przyszłego roku.

Premiera Nintendo Switch odbędzie się w marcu 2017 roku, a wśród partnerów firmy, którzy wypuszczą swoje gry, znajdują się tacy giganci jak Activision, Electronic Arts, Ubisoft, Capcom czy Bethesda.