Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 listopada 2020, 20:08

Sony wyjaśnia, dlaczego PS5 nie obsługuje 1440p. Przyszłość PSVR

Braki w systemie PS5 wynikają z filozofii, jaką obrała firma Sony przy tworzeniu konsoli. Czy coś może się w tym aspekcie zmienić? Tak, ale jest jeden warunek - musicie poinformować japońską firmę, że zachodzi taka potrzeba.

W SKRÓCIE:
  1. Ostatnie dni obfitowały w informacje na temat PS5. Sporo z nich miało negatywny wydźwięk.
  2. Na część zarzutów ze strony graczy odpowiedział wiceprezes Sony Interactive Entertainment - Hideaki Nishino.
  3. Z rozmowy można wyciągnąć jeden wniosek - jeśli czegoś Wam brakuje, musicie głośno i wyraźnie dać znać o tym firmie Sony.

Jeśli brakuje Wam jakiejś funkcji w PlayStation 5, to jest spora szansa, że pojawi się w kolejnych aktualizacjach systemu. Wystarczy, że będziecie bardzo głośno wyrażać w Internecie zdanie o tym, co Waszym zdaniem firma Sony powinna dodać do konsoli. Deklaracja ta padła w rozmowie starszego wiceprezesa Sony Interactive Entertainment - Hideakiego Nishino - z serwisem AV Watch.

Parę dni temu informowaliśmy o braku wsparcia dla rozdzielczości 1440p w PS5. Wraz z publikacją kolejnych materiałów poświęconych konsoli Sony na jaw wychodziły następne braki w oprogramowaniu systemowym.

Część zagadnień, które poruszano w dyskusjach, pojawiła się także w rozmowie z Hideakim Nishino. Oto, co miał do powiedzenia na temat głosów niezadowolenia dotyczących braku wsparcia dla rozdzielczości 1440p.

Aktualnie PS5 nie wspiera 1440p. Wynika to z naszego pojmowania priorytetów. PS5 stworzone zostało z myślą o telewizorach. Jednak jeśli pojawi się więcej głosów w tej sprawie, być może dodamy wsparcie dla tej rozdzielczości w aktualizacji systemu. Nadal będziemy przyglądać się trendom kształtującym rynek.

W rozmowie poruszono też temat PlayStation VR, które, jak wiemy, jest wspierane przez PlayStation 5, ale wyłącznie w trybie wstecznej kompatybilności z PS4. Czy doczekamy się nowego modelu? Nishino na początku zaznaczył, że PS5 znacząco poprawi doznania z korzystania z wirtualnej rzeczywistości. Po chwili dodał, że za jakiś czas nowa generacja zaoferuje lepszą jakość VR, adekwatną do mocniejszego sprzętu. Czy oznacza to drugi model PlayStation VR? Tutaj padło zakończone śmiechem „bez komentarza”.

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka z rozmowy. Dlaczego w PlayStation 5 nie ma przeglądarki?

Mamy poważne wątpliwości, czy przeglądarka internetowa jest potrzebna w konsoli do gier. Nie mamy planów jej dodania, ale będziemy się przyglądać sytuacji.

Możemy tylko spekulować, że jej brak spowodowany jest sytuacją związaną z łamaniem zabezpieczeń konsol PlayStation Vita i PS4, które rozpoczęło się przy udziale dziur w silniku napędzającym przeglądarki - Webkit.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna