Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 września 2019, 17:13

Sony tworzy swoją wersję Asystenta Google na PlayStation do pomocy w grach

Sony pracuje nad własnym inteligentnym asystentem. W Internecie pojawiła się informacja odnośnie nowego patentu japońskiego giganta – systemu pomocy głosowej PlayStation Assist. Ma on pomagać nam w trudnych momentach, proponując rozwiązania danego problemu.

Konsole PlayStation mogą otrzymać własnego asystenta głosowego. - Sony tworzy swoją wersję Asystenta Google na PlayStation do pomocy w grach - wiadomość - 2019-09-30
Konsole PlayStation mogą otrzymać własnego asystenta głosowego.

Sony podejmuje próby stworzenia własnego inteligentnego asystenta, podobnego do Asystenta Google czy Alexy od Amazona. Ma on nosić nazwę PlayStation Assist i pomagać nam w czasie rozgrywki.

Informacje pochodzą z patentu, którego szczegóły zostały udostępnione w Internecie. Wynika z nich, że PlayStation Assist ma pomagać nam w trudnych momentach gry. Jeśli staniemy przed potężnym przeciwnikiem, będziemy mogli zapytać asystenta o optymalną strategię. Oprócz tego pomoc głosowa od Sony będzie w stanie wskazać sekrety znajdujące się w danym tytule oraz podać szczegóły związane z questami. Cały system ma rozpoznawać komunikaty tekstowe oraz głosowe, a jego działanie obrazują dołączone do dokumentu ilustracje.

Sony tworzy swoją wersję Asystenta Google na PlayStation do pomocy w grach - ilustracja #2
Sony tworzy swoją wersję Asystenta Google na PlayStation do pomocy w grach - ilustracja #3
Sony tworzy swoją wersję Asystenta Google na PlayStation do pomocy w grach - ilustracja #4

Dodatkowo patent wspomina także o aplikacji mobilnej. Umożliwi ona pozyskanie podstawowych informacji na temat danej gry. Dowiemy się z niej między innymi, ile czasu spędziliśmy w danym tytule oraz jakie osiągnięcia zdobyliśmy.

Sony tworzy swoją wersję Asystenta Google na PlayStation do pomocy w grach - ilustracja #5

Należy jednak pamiętać, że to tylko patent. Nie ma więc pewności, że Sony zdecyduje się dalej rozwijać projekt i faktycznie wprowadzi PlayStation Assist do swoich konsol.