Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lipca 2019, 14:43

Samsung Galaxy S10 pobił wyniki sprzedaży S9. Najdroższy model najpopularniejszy

Wyniki sprzedaży Samsungów Galaxy S10 prześcignęły rezultaty poprzednika, S9, a najpopularniejszym modelem okazał się ten najdroższy – Galaxy S10 Plus. Komuś tu się chyba powodzi!

Samsung Galaxy S10 przebił S9 pod względem popularności - Samsung Galaxy S10 pobił wyniki sprzedaży S9. Najdroższy model najpopularniejszy - wiadomość - 2019-07-03
Samsung Galaxy S10 przebił S9 pod względem popularności

Nowe rozwiązania musiały trafić w gusta użytkowników. Jak podają koreańskie media, najnowsza linia Samsunga – Galaxy S10 – w okresie trzech miesięcy od premiery (marzec – maj) pobiła wyniki sprzedaży z trzech pierwszych miesięcy swojego poprzednika, Galaxy S9. O mocne 12%. Udało się to za sprawą najdroższego modelu „dziesiątki”, czyli Samsunga Galaxy S10 Plus.

W podanym okresie udział poszczególnych modeli S10 w liczbie sprzedanych jednostek (łącznie 16 milionów sztuk) ukształtował się następująco:

  • Galaxy S10 Plus – 42%
  • Galaxy S10 – 32%
  • Galaxy S10e – 22%

Liczycie te procenty, i coś tu nie gra, co nie? Pozostałe 4% przypada na ulepszony model Galaxy S10+ 5G, który swoją premierę miał miesiąc później, w kwietniu.

Samsung może uznać za sukces sprzedaż w krajach europejskich, jak Wielka Brytania czy Holandia, w Brazylii, a nawet w Chinach, w których do tej pory nie radził sobie najlepiej. Główną przyczynę tej zmiany eksperci upatrują m.in. w spadku zaufania do Huawei i w tym, że popularne na azjatyckim rynku iPhone’y nie oferują jeszcze takich usprawnień, jak najnowszy Samsung (np. bezprzewodowe ładowanie zwrotne, a od paru miesięcy również połączenie z siecią 5G).

I jakby tego było mało, udział producenta w rynku telefonów klasy premium w pierwszym kwartale tego roku wzrósł z 25% do 28%. Jeśli jesteście ciekawi, o co tyle szumu, poniżej oficjalne promo producenta:

Przypomnijmy przy okazji, że 7 sierpnia na rynku zadebiutuje Samsung Galaxy Note 10 w dwóch wariantach: Note 10 i Note 10 Pro.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.