Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 grudnia 2020, 16:30

autor: AlexB

Reżyser Thor: Ragnarok zaprasza do świata snów inspirowanych Xboksem

Microsoft wypuścił nowy filmik promujący konsolę Xbox Series X, noszący nazwę Lucid Odyssey. Wyreżyserował go znany nowozelandzki twórca Taika Waititi, a w roli głównej możemy zobaczyć youtuberkę i streamerkę MoonLiteWolf.

Zarówno Sony, jak i Microsoft wciąż stają na głowie, by jak najlepiej wypromować swoje sprzęty do grania. W październiku na przykład japoński gigant przekonywał, że premiera PlayStation 5 będzie niczym podbój kosmosu. Ekipa z Redmond postanowiła pójść w nieco innym kierunku i postawiła na przedstawienie Xboksa Series X jako platformy napędzającej senne marzenia. Oto Lucid Odyssey.

Powyższy film promocyjny wyreżyserował Taika Waititi (nowozelandzki twórca, odpowiedzialny między innymi za Thor: Ragnarok, Co robimy w ukryciu czy oscarowe Jojo Rabbit), a w roli głównej wystąpiła MoonLiteWolf – youtuberka oraz streamerka. Aby wywołać u niej marzenia inspirowane doświadczeniami z kontaktu z produkcjami dostępnymi na Xboksa Series X, wykorzystano metodę zwaną Targeted Dream Incubation (TDI). Jak czytamy w opisie materiału, wprowadzono ją w stan zwany hypnagogią, który z jednej strony pozwala śnić, a z drugiej zachować pewien stopień świadomości. Następnie utrzymano tok jej myśli na konsoli Microsoftu i poproszono o opisanie tego, co zobaczyła. Jej opisy odtworzono na taśmie filmowej.

Przypominamy, że konsola Xbox Series X jest dostępna od 10 listopada tego roku. Jej cena rynkowa wynosi 2249 złotych.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft