Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2020, 10:16

autor: Aquma

Radeon RX 6800 XT - wykres zdradza wydajność ray tracingu

Przeciek opublikowany przez znany portal VideoCardz ujawnił możliwą wydajność karty graficznej Radeon RX 6800 XT w grach z włączonym ray tracingiem.

W SKRÓCIE:

  1. serwis VideoCardz opublikował wykres z prezentacji AMD, który obrazuje wydajność Radeona RX 6800 XT w czasie korzystania z ray tracingu;
  2. w kilku popularnych tytułach, w rozdzielczości 1440p, karta ma pozwolić na wygenerowanie średnio 67-95 klatek animacji na sekundę.

Serwis VideoCardz opublikował wykres prezentujący możliwą wydajność układu graficznego Radeon RX 6800 XT w czasie korzystania z funkcji ray tracingu. Według redaktorów jest to slajd z prezentacji, która jutro zostanie pokazana przez koncern AMD. Zaprezentowane wartości fps w kilku znanych grach sugerują, że karta „czerwonych” nie ma się czego wstydzić w omawianym obszarze.

Radeon RX 6800 XT – wydajność ray tracingu. Źródło: VideoCardz. - Radeon RX 6800 XT - wykres zdradza wydajność ray tracingu - wiadomość - 2020-11-18
Radeon RX 6800 XT – wydajność ray tracingu. Źródło: VideoCardz.

Radeon RX 6800 XT ma pozwolić na wygenerowanie średnio 70 klatek animacji na sekundę w Battlefield V i aż 95 fps w Call of Duty: Modern Warfare. W przypadku Crysis Remastered będziemy mogli liczyć na płynność na poziomie 90 fps, zaś w czasie grania w Shadow of the Tomb Raider licznik pokaże średnio 82 fps. Najsłabszy wynik – na poziomie średnio 67 klatek animacji na sekundę – odnotowano w Metro Exodus. We wszystkich przypadkach poza Crysis Remastered odczyty wykonano z ray tracingiem ustawionym na „Ultra” (w produkcji studia Crytek wybrano opcję „High”).

Testy zostały przeprowadzone na komputerze wyposażonym w procesor Ryzen 9 5900X i 16 GB pamięci DDR4, w rozdzielczości 2560x1440. Warto przy tym odnotować, że wskazane wartości osiągnięto bez używania zaawansowanej techniki rekonstrukcji obrazu pokroju DLSS, z której znane są karty Nvidii (AMD dopiero pracuje nad własnym rozwiązaniem tego typu, zwanym FidelityFX Super Resolution).

Należy podkreślić, że powyższy wykres został przygotowany przez producenta – wypada więc podchodzić do niego z ostrożnością. Recenzje Radeona RX 6800 XT opracowane przez niezależnych ekspertów powinny pojawić się jeszcze dziś, więc prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać na konkrety w kwestii realnej wydajności tego GPU.

  1. AMD – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.