Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 listopada 2020, 15:15

autor: AlexB

PS5 w Japonii osiągnęło limit pre-orderów

Na oficjalnym japońskim blogu marki PlayStation pojawiła się informacja, że limit konsol PlayStation 5, które można było zamówić przedpremierowo w tym państwie, został osiągnięty. Ponadto ogłoszono, że z powodu obawy przed koronawirusem w Kraju Kwitnącej Wiśni sprzęt nowej generacji od firmy Sony nie pojawi się w sklepach.

Nie tylko w Polsce nie sposób już zakupić PlayStation 5 w ramach przedsprzedaży. Również w Japonii limit pre-orderów najnowszej konsoli firmy Sony został już osiągnięty. Taka informacja pojawiła się na oficjalnym blogu marki PlayStation (via GamingBolt).

To jednak nie koniec nie najlepszych informacji dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy nie zdążyli jeszcze zarezerwować swojego egzemplarza PlayStation 5. Przedstawiciele Sony zdecydowali bowiem, że nowych konsol nie będzie można kupić fizycznie w sklepach w dniu jej debiutu, który, przypomnijmy, w Japonii nastąpi nieco wcześniej niż na przykład w Polsce (12, a nie 19 listopada). W planach nie ma także żadnych specjalnych wydarzeń premierowych. Ma to na celu uchronienie klientów oraz pracowników sklepów przed zarażeniem się koronawirusem.

PS5 w Japonii osiągnęło limit pre-orderów - ilustracja #1
PlayStation 5 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak zatem będzie można zdobyć PlayStation 5 w Japonii? Osoby, które złożyły pre-order, muszą skontaktować się ze sprzedawcami w celu poznania sposobu odbioru konsoli. Reszcie pozostaje cierpliwie czekać, aż nowe platformy pojawią się na rynku już po oficjalnej premierze. Klienci mogą spróbować skontaktować się ze sklepami w celu zdobycia bardziej szczegółowych informacji.

Koronawirus i związane z nim obostrzenia w funkcjonowaniu sklepów mocno wpłynęły również na premierę konsol nowej generacji w Polsce. W jaki sposób? Wszelkie informacje znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation