Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 października 2021, 13:11

autor: Entelarmer

PS5 sprzedaje się znakomicie mimo problemów z dostawami

PlayStation 5 najpewniej przebije sprzedaż PS4 w pierwszym roku, mimo że nowa konsola pozostaje trudno dostępna.

Prawie rok po premierze PlayStation 5 stanowczo nie zalicza się do towarów powszechnie dostępnych, ale Sony raczej nie narzeka na popularność swojej nowej konsoli. Ostatni raport finansowy firmy zdradza, że do 30 września zakupiono 13,4 miliona egzemplarzy PS5, co jest wynikiem porównywalnym do tego uzyskanego przez PS4 w rok po premierze (ok. 13,5 mln sztuk; podajemy za oficjalnym blogiem PlayStation). Tylko w rekordowym dla firmy drugim kwartale fiskalnym tego roku (tj. okres od lipca do września) do nabywców trafiło 3,3 mln konsol. W tym samym czasie sprzedano zaledwie 200 tysięcy urządzeń poprzedniej generacji.

Jak łatwo zgadnąć, przełożyło się to na świetnie wyniki finansowe Sony. Drugi kwartał fiskalny okazał się rekordowy dla PlayStation pod względem sprzedaży (wzrost o 27% w porównaniu z zeszłym rokiem). Jednakże zarówno gry, jak i większość pozostałych działów spółki odnotowały mniejszy zysk operacyjny. W przypadku PlayStation spadek o 21% wynika z malejącej sprzedaży PS4 przy jednoczesnym sprzedawaniu PS5 ze stratą (jak to zwykle bywa w przypadku konsol) oraz zapewne z mniejszej sprzedaży produkcji wydawanych przez Sony.

PS5 sprzedaje się znakomicie mimo problemów z dostawami - ilustracja #1
Źródło: Sony Corporation.

Skoro o tym mowa, sprzedaż gier na poziomie 76,4 mln kopii wypada wyraźniej gorzej niż rok temu. Tytuły stworzone przez studia PlayStation stanowiły niecałe 10% tej liczby. Ponadto zdradzono, że pod koniec września usługa PlayStation Plus miała 47,2 miliona subskrybentów – więcej niż w drugim kwartale fiskalnym rok temu, ale nieco mniej niż w okresie od października 2020 roku do marca 2021 r. Natomiast z PSN w zeszłym miesiącu skorzystało 104 mln użytkowników (rok temu było to 108 mln).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

PS5 sprzedaje się znakomicie mimo problemów z dostawami - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation