Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 lutego 2021, 13:32

PS5 nie kupimy pod choinkę, problemy z dostępnością do 2022 roku

Problemy z zakupem PS5 mogą potrwać jeszcze kilkanaście miesięcy - do początku 2022 roku. Szef PlayStation, Jim Ryan, obiecuje co prawda poprawę w tym aspekcie, ale nie jest w stanie obiecać, że wszyscy chętni kupią konsolę pod choinkę w tym roku.

W SKRÓCIE:
  1. Problemy z dostępnością PS5 potrwają przez wiele miesięcy.
  2. Szefujący PlayStation Jim Ryan przyznał, że odczujemy poprawę, ale nie obiecuje, że uda nam się bez problemu kupić konsolę pod choinkę.

Problemy z dostępnością PS5 mogą potrwać aż do 2022 roku. Takie wnioski możemy wyciągnąć z wywiadu, którego udzielił szef marki PlayStation - Jim Ryan - serwisowi GQ. W długiej rozmowie poruszono wiele tematów, których streszczenie mogliście już u nas przeczytać.

Nas w tym wypadku interesuje najbardziej dostępność PlayStation 5, która mimo drobnej poprawy względem ostatnich tygodni, nadal pozostawia wiele do życzenia. Jim Ryan zapewnił, że z każdym kolejnym miesiącem będzie łatwiej o zakup PS5, jednak nie może obiecać, że w tym roku każdy zainteresowany będzie mógł ją dostać bez problemu.

Dostępność będzie poprawiała się każdego miesiąca w 2021 roku. Tempo, w którym łańcuchy dostaw będą się odblokowywać, poprawi się i w drugiej połowie tego roku zobaczycie przyzwoitą liczbę konsol w sklepach.

Jim Ryan dodał też, że Sony mimo szczerych chęci nie ma wielkiego pola manewru i możliwości wpływania na dostawy podzespołów. Co przy ogromnym kryzysie rynku półprzewodników nie powinno nikogo dziwić. Ben Bajarin, analityk firmy Creative Strategies, przewiduje, że widoczna poprawa nastąpi dopiero w 2022 roku.

O problemach wspomina także serwis Tom’s Hardware, który cytując inne firmy analityczne podaje, że możliwości produkcyjne są o 30% niższe niż zapotrzebowanie rynku i potrzebne są nawet trzy (lub nawet cztery) kwartały, by cały rynek sprzętu powoli wrócił do normalności. Mowa tutaj nie tylko o PlayStation 5 i Xboksie Series X|S, ale także kartach graficznych Nvidia GeForce RTX 3000 i AMD Radeon RX 6000, których zakup może być problematyczny nawet na początku 2022 roku.

Mając na uwadze to, że szef marki PlayStation kolejny raz podkreślił, iż firma nadal planuje sprzedać więcej niż 14,9 milionów konsol PS5, przed Sony stoi prawdziwe wyzwanie i walka o podzespoły nie tylko z Microsoftem i producentami sprzętu komputerowego, ale także rynkiem medycznym i motoryzacyjnym, który także bardzo cierpi.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Gdzie kupić konsolę PS5?
  3. PlayStation 5 – strona oficjalna
PS5 nie kupimy pod choinkę, problemy z dostępnością do 2022 roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.