Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2021, 15:49

autor: Bebop

PS5 pozwoli sprawdzić gry przed zakupem - Wielka Brytania testuje nową funkcję

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą przez określony czas testować gry Death Stranding: Director's Cut oraz Sackboy: A Big Adventure na PlayStation 5. Debiut nowej usługi nie obył się jednak bez kontrowersji.

W SKRÓCIE:
  1. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą przez określony czas testować gry Death Stranding Director's Cut oraz Sackboy: A Big Adventure na PlayStation 5.
  2. W limit wlicza się czas potrzebny na pobranie i instalację tytułów.
  3. Użytkownik Reddita jsnals znalazł łatwy sposób na obejście ograniczenia przez stworzenie na konsoli dodatkowego konta.

Sony Interactive Entertainment wprowadziło nową funkcję dla użytkowników konsol PlayStation 5, dzięki której mogą oni przez kilka godzin testować gry przed ich zakupem. Na razie opcja dostępna jest wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii i do 28 października pozwala sprawdzić dwie pozycje – Death Stranding Director's Cut (przez 6 godzin) oraz Sackboy: A Big Adventure (5 godzin).

Wszystkie postępy oraz trofea zdobyte w trakcie okresu próbnego, zostaną przeniesione do pełnej wersji, jeśli gracze zdecydują się na jej zakupienie.

W teorii jest to znakomity sposób na przekonanie się, czy chcemy przeznaczyć fundusze na konkretny tytuł. Jednak szybko okazało się, że funkcja nie działa tak, jak mogliby tego oczekiwać posiadacze PS5.

Limit czasu spędzonego przy grach nie nalicza się bowiem od momentu ich pierwszego uruchomienia, lecz od… kliknięcia przycisku „Pobierz” w menu konsoli lub „Dodaj do biblioteki” w przeglądarce internetowej. Innymi słowy, obejmuje też proces ściągania oraz instalacji danych, co przy wolnym łączu internetowym okazuje się sporym problemem. Szczególnie, że okres próbny na danym koncie można uruchomić tylko raz. Co ciekawe, zgodnie z komunikatem, który otrzymali użytkownicy, jest to celowe działanie japońskiego giganta.

PS5 pozwoli sprawdzić gry przed zakupem -  Wielka Brytania testuje nową funkcję - ilustracja #1
Źródło: https://www.eurogamer.net/

Od czego są jednak użytkownicy serwisu Reddit? Jeden z nich znalazł banalny sposób na obejście tego problemu. Internauta posługujący się pseudonimem jsnals poleca założyć nowe konto z tym samym regionem, co główny profil, a następnie za jego pośrednictwem ściągnąć wersję testową. Kiedy instalacja dobiegnie końca, wystarczy przełączyć się ponownie na główne konto, przejść na kartę gry i wybrać „Pobierz wersję próbną”. Ponieważ produkcja jest już na dysku, użytkownik może od razu z niej skorzystać i cieszyć się pełnym czasem.

Być może usługa nie zaliczyła najlepszego debiutu, ale już samo pojawienie się jej na PS5 dobrze wróży użytkownikom konsoli. Gry objęte okresem próbnym mogą sprawić, że nikt już nie będzie tęsknił za wersjami demonstracyjnymi.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Death Stranding - poradnik do gry