Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 listopada 2019, 11:55

autor: Serek

PS5 jednak bez wymiennych dysków SSD. Patenty dotyczyły zabawek

Doniesienia o tym, że PlayStation 5 będzie posiadało wymienne dyski SSD, okazały się nieprawdziwe. Tak twierdzi serwis TweakTown, który udowodnił, że zarejestrowane przez Sony patenty dotyczyły części do zabawek Toio.

Niestety, na PS5 nie będzie kartridżów SSD. - PS5 jednak bez wymiennych dysków SSD. Patenty dotyczyły zabawek - wiadomość - 2019-11-23
Niestety, na PS5 nie będzie kartridżów SSD.

Niestety, okazuje się, że nie ziści się piękny sen miłośników konsoli Sony. PlayStation 5 nie będzie obsługiwało przenośnych dysków (kartridżów) SSD. Owszem, Japończycy zarejestrowali kolejny patent, ale rozwiązanie ma być wykorzystane w nowej linii zabawek Toio, a nie (jak wielu spekulowało) przeznaczone dla posiadaczy PS5. Takie informacje podaje serwis TweakTown, tym samym dementując wcześniejsze plotki. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest reklama, która już na początku prezentuje nowe „wkłady” do zabawek. Możecie ją zobaczyć poniżej (ostrzegamy, film jest w języku japońskim).

Warto również wspomnieć, że patenty mogą być rejestrowane „na wszelki wypadek” i dotyczyć rozwiązania, które nie zostanie wykorzystane przez firmę w najbliższym czasie. Trochę szkoda, że wspomniane kartridże nie będą częścią wyposażenia PlayStation 5. Wizja wyboru dysku SSD lub dokupienia kolejnego wydawała się naprawdę ciekawa. Z drugiej strony serwis TweakTown słusznie zauważa, że ze strony Sony takie rozwiązanie nie do końca miałoby sens.

Niestety patent dotyczy Sony Toio, a nie PlayStation 5. - PS5 jednak bez wymiennych dysków SSD. Patenty dotyczyły zabawek - wiadomość - 2019-11-23
Niestety patent dotyczy Sony Toio, a nie PlayStation 5.

Po pierwsze, stworzenie dysków SSD integralnych wyłącznie z konsolą kosztowałoby fortunę. Po drugie, dlaczego gracze mieliby korzystać właśnie z nich, skoro na rynku dostępnych jest więcej przenośnych urządzeń, które można podłączyć do wielu wszystkiego (chyba że Sony wprowadziłoby jakieś ograniczenia)?. Dlatego jeszcze raz przestrzegamy, by podchodzić ze sporą rezerwą do każdego przecieku i „pewnego patentu”. Ale coś mi podpowiada, że Sony jeszcze kiedyś wykorzysta to rozwiązanie (lub podobne) w kontekście konsoli.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation