Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 listopada 2019, 11:32

autor: Laty

Procesory AMD dominują na liście bestsellerów Amazona

AMD góruje na liście najpopularniejszych procesorów przygotowanej przez Amazon. „Czerwoni” zagościli w zestawieniu już dawno temu, a za aktualny wzrost zainteresowania mogą odpowiadać czarnopiątkowe promocje.

AMD od kilku lat buduje solidną pozycję na rynku procesorów. - Procesory AMD dominują na liście bestsellerów Amazona - wiadomość - 2019-11-29
AMD od kilku lat buduje solidną pozycję na rynku procesorów.

Bez wątpienia ten rok w segmencie procesorów był dla AMD bardzo udany. Układy Ryzen 3000 zdobyły ogromną popularność i przyniosły firmie spore dochody. Koncern pod względem popularności CPU bije na głowę byłego lidera sprzedaży – Intela. Od jakiegoś czasu AMD radzi sobie świetnie na liście bestsellerów Amazona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Od dziś w TOP 10 procesorów w USA aż 9 pozycji należy do firmy z Santa Clara. Intel broni się swoim i5 9600K, ale zajmuje on dopiero 10. miejsce. Szybki wzrost popularność w kategorii CPU „czerwoni” mogą zawdzięczać dużym promocjom na Czarny Piątek. Lista Amazonu aktualizowana jest co godzinę, a pozycjonowanie produktów odbywa się poprzez analizę teraźniejszych i archiwalnych wyników sprzedaży.

Aktualnie najlepiej sprzedającym się procesorem w USA jest Ryzen 7 2700X z 8-rdzeniami i 16-wątkami na pokładzie. Jego cena to zaledwie 159 dolarów (624 złote) po 52-procentowej obniżce z 329 dolarów (1292 złote), co daje niecałe 20 dolarów (79 złotych) za rdzeń. Na podium znalazły się jeszcze Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3800X. Cena Intela i5-9600K, plasującego się na 10. pozycji, jest wyższa niż w przypadku lidera klasyfikacji – wynosi ona min. 229 dolarów (899 złotych), czyli 38 dolarów za rdzeń (149 złotych). Wszystkie ceny podane zostały bez podatku VAT. W benchmarkach Ryzen wygrywa pod względem wydajności. Warto również zaznaczyć, że większość procesorów AMD oferowana jest ze stockowym chłodzeniem, które bez problemu poradzi sobie z utrzymaniem przyzwoitej temperatury na rdzeniu (o ile nie myślicie o podkręceniu).

Tak na ten moment prezentuje się pełne zestawienie TOP 10 procesorów na stronie amerykańskiego Amazona:

Procesory AMD dominują na liście bestsellerów Amazona - ilustracja #2

Jeśli chcecie zmodyfikować komponenty w swoim komputerze lub szukacie pomysłu na prezent, to promocje na sprzęt AMD w Czarny Piątek są dobrą okazją – taniej do końca roku już nie będzie. Obniżki wielu produktów sięgają nawet połowy oryginalnej ceny.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.