Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 marca 2013, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Porównanie silnika Unreal Engine 4 działającego na PS4 i PC

Elemental to nazwa jednego z dem technologicznych silnika Unreal Engine 4, które zostało właśnie zaprezentowane w wersji na PlayStation 4. Jest to świetna okazja do porównania go z tą samą technologią działającą na PC, pokazywaną kilka miesięcy temu.

Firma Epic Games udostępniła film przedstawiający demo technologiczne silnika Unreal Engine 4, działające na PlayStation 4. W zeszłym roku to samo demo było prezentowane na PC, dzięki czemu można je teraz ze sobą porównać.

Oba nagrania znajdziecie w tej wiadomości i samemu oceńcie, które z nich może pochwalić się wyższym poziomem oprawy graficznej. Dodatkowo, na łamach serwisu DSOGaming pojawiły się zdjęcia porównujące to samo demo technologiczne uruchomione na PlayStation 4 oraz PC. Po pełną galerię odsyłamy pod ten adres.

Oprócz tego Mark Rein (współzałożyciel Epic Games) po raz kolejny zaprzeczył, jakoby silnik Unreal Engine 4 mógł być wspierany przez PlayStation 3, Xboksa 360, czy Wii U. W wywiadzie dla serwisu IGN powiedział, że jest to technologia nowej generacji i wspomniane konsole nie poradziłyby sobie z jej udźwignięciem. Jest to kolejny dowód na to, że Wii U technicznie stoi daleko w tyle za PlayStation 4 oraz nowym Xboksem, na których premierę wciąż czekamy.