Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 czerwca 2021, 14:05

autor: Qskan

Czy Polska wyjdzie z grupy na EURO 2020? Zapytano „superkomputer”

Portal talkSPORT.com przeprowadził symulację turnieju EURO 2020 za pomocą specjalnego algorytmu. „Superkomputer” obliczył, że polskiej drużynie uda się dotrzeć do etapu 1/8 finału.

W SKRÓCIE:
  1. Portal talkSPORT.com przeprowadził analizę turnieju EURO 2020 za pomocą algorytmu.
  2. Sztuczna inteligencja przewiduje, że reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, po czym odpadnie w 1/8 finału z Chorwacją.
  3. Zwycięzcami Mistrzostw Europy mają zostać Francuzi, którzy ograją w finale Niemców.

Już dziś wieczorem rozpoczną się piłkarskie Mistrzostwa Europy EURO 2020. Przez miesiąc kibice będą emocjonować się pojedynkami najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Przed rozpoczęciem turnieju portal talkSPORT.com postanowił przeprowadzić analizę, która przewidzi wyniki każdego spotkania. Algorytm o nazwie Super Computer zrobił symulację całego turnieju. Nie wiemy, w jaki sposób dokonano obliczeń - wiadomo, że silnik powstał we współpracy z zakładami bukmacherskimi Betfair, a „sztuczna inteligencja została zasilona wszelkiego rodzaju danymi, które mogły mieć znaczenie dla wyniku”.

Algorytm przewidział, że reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na drugim miejscu, zaraz za Hiszpanią. Według komputera Polakom uda się pokonać Słowaków oraz Szwedów.

Czy Polska wyjdzie z grupy na EURO 2020? Zapytano „superkomputer” - ilustracja #1
Przewidziany wynik grupy E; źródło; talkSPORT.com

Hiszpania nie jest już tak silna jak kiedyś, ale i tak awansuje jako zwycięzca grupy.

Bez Zlatana Ibrahimovicia Szwecja nie zdoła pokonać Polski, która ma w składzie Roberta Lewandowskiego.

Słowacja zamknie tabelę - takie są przewidywania Superkomputera dla grupy E.

Według symulacji polski zespół odpadnie w 1/8 finału, gdzie po dogrywce ulegnie reprezentacji Chorwacji 1:2. Do ćwierćfinałów zakwalifikować mają się także Belgia, Włochy, Francja, Hiszpania, Anglia (która pokona broniących tytułu Portugalczyków 3:1), Niemcy oraz Turcja.

Komputer przewiduje, że mistrzami Europy zostaną Francuzi, którzy w finale pokonają w dogrywce Niemców 3:2. Trójkolorowi dojdą na szczyt pokonując wcześniej Chorwację w ćwierćfinale, a Belgię w półfinale. Z kolei nasi zachodni sąsiedzi do finału dojdą po plecach Turcji (ćwierćfinał - 3:1) oraz Anglii (półfinał - 2:2, Niemcy wygrywają po karnych).

Z tego miejsca chcemy przypomnieć o Piłkarskiej Ruletce GOL-a, w której do wygrania jest konsola PlayStation 5 lub Xbox Series X. Zabawa polega na obstawianiu poszczególnych wyników meczu. Osoba, której predykcje okażą się najbardziej trafne zostanie posiadaczem jednej z dwóch wymienionych konsol. Jeżeli jesteście chętni na udział w konkursie, to zapraszamy pod ten link.

Czy Polska wyjdzie z grupy na EURO 2020? Zapytano „superkomputer” - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.