Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 14:00

autor: AlexB

Skyrim otrzymał ostateczną wersję popularnego moda

Zadebiutowała ostateczna wersja modyfikacji Immersive World Encounters autorstwa SetteLisette do gier TES5: Skyrim oraz TES5: Skyrim Special Edition. Dodaje ona do tych tytułów około 100 nowych wydarzeń i zadań.

Choć The Elder Scrolls V: Skyrim niezaprzeczalnie jest grą bardzo dużą, można znaleźć osoby, dla których brakuje w niej nieco zawartości, która sprawiłaby, że mroźna północna prowincja kontynentu Tamriel stałaby się jeszcze bardziej żywa, a jej eksploracja w wyższym stopniu ekscytująca. Nie dziwi zatem spora popularność takich modów, jak chociażby Immersive World Encounters autorstwa SetteLisette. Jego pierwsza wersja pojawiła się w sieci w 2018 roku. Od tego wydarzenia minęły blisko trzy lata. Przez ten czas autor projektu nie próżnował i go rozwijał. Najnowszy efekt jego prac, Immersive World Encounters 3.0, wczoraj zadebiutował na platformie Nexus Mods. Według zapewnień, ma to być ostateczna edycja tej modyfikacji. Poniżej znajdziecie linki do jej ściągnięcia.

  1. Immersive World Encounters 3.0 do TESV: Skyrim na platformie Nexus Mods
  2. Immersive World Encounters 3.0 do TESV: Skyrim Special Edition na platformie Nexus Mods

Uwaga! W przypadku wersji moda do zwykłego Skyrima niezbędne są DLC Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.

Aby zainstalować Immersive World Encounters, zalecane jest wykorzystanie aplikacji Vortex. Jeśli jednak nie chcecie tego robić, wówczas musicie wkleić pobrane pliki do folderu Data znajdującego się w miejscu, gdzie macie zainstalowane TESV: Skyrim.

Skyrim otrzymał ostateczną wersję popularnego moda Immersive World Encounters - ilustracja #1
W Immersive World Encounters można uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach.

No dobrze, lecz co w ogóle dodaje modyfikacja Immersive World Encounters? Przede wszystkim około 100 nowych wydarzeń i zadań, które można znaleźć zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w miastach. Co istotne, w ich trakcie spotkamy w pełni udźwiękowionych bohaterów. Jak chwali się autor, w projekcie znajdziemy mniej więcej 3500 zupełnie nowych linii dialogowych (na potrzeby samej tylko wersji 3.0, która była przygotowywana przez blisko dwa lata, powstało ich ponad 2000).

To jednak jeszcze nie wszystko. Modyfikacja wprowadza również pewne zmiany w już istniejących zadaniach i wydarzeniach. Przykładem może być farmer i jego żona, którzy uciekają przed smokiem. W zwykłej grze możesz po prostu do nich zagadać. Po zainstalowaniu moda pojawia się opcja podarowania im złota, za co zostaniemy odpowiednio nagrodzeni.

Ponadto Immersive World Encounters oferuje nowych bardów, towarzyszy itp. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, to możecie rzucić okiem tutaj.

Skyrim otrzymał ostateczną wersję popularnego moda Immersive World Encounters - ilustracja #2
Modyfikacja Immersive World Encounters wprowadza mnóstwo nowych postaci.

Co jeszcze istotne, modyfikacja Immersive World Encounters, a przynajmniej jej poprzednia wersja, posiada polską wersję językową, przygotowaną przez użytkownika Johnny4M3T. Lokalizacja jest dostępna w tym miejscu (dla Special Edition) i tutaj (dla zwykłego Skyrima).

Na koniec, jeśli Immersive World Encounters przypadnie Wam do gustu, to możecie wspomóc autora tego projektu za pośrednictwem serwisu Patronite. Oto link do jego profilu.

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. Skyrim – poradniki do gry