Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 listopada 2019, 11:08

autor: Entelarmer

Plotka: PS5 jest bardziej wydajny w grach od Xboxa Scarlett

Pojawiły się nowe pogłoski na temat wydajności devkitów konsol dziewiątej generacji. Jak donosi wiarygodne źródło, na razie PlayStation 5 radzi sobie lepiej w grach niż konkurencyjny Xbox Scarlett.

Po pięciu miesiącach devkit PS5 wydajnościowo wciąż wyprzedza nowego Xboksa. - Plotka: PS5 jest bardziej wydajny w grach od Xboxa Scarlett - wiadomość - 2019-11-22
Po pięciu miesiącach devkit PS5 wydajnościowo wciąż wyprzedza nowego Xboksa.

Jeszcze nie rozpoczął się 2020 rok, a już firmy Sony i Microsoft rozpoczęły walkę o prymat w dziewiątej generacji konsol. Tyle tylko, że na razie obie spółki nie kwapią się do ujawniania konkretów, ograniczając się do mało wiążących obietnic. Na szczęście fani PlayStation i Xboksa spragnieni argumentów świadczących o wyższości jednego z urządzeń mogą liczyć na rozmaite przecieki. Tych dostarczył choćby Kleegamefan z forum ResetEra, były redaktor magazynu GameFan, który w ostatnich miesiącach miał sporo do powiedzenia na temat nadchodzących konsol. Niedawno użytkownik zapewnił, że PlayStation 5 radzi sobie w grach nieco lepiej niż Xbox Scarlett. Współgra to z doniesieniami z czerwca.

Rzecz jasna, mowa tu o tzw. devkitach, czyli zestawach udostępnionych wybranym deweloperom, tak więc wyniki te w żadnym wypadku nie mogą być uznane za ostateczne. Co więcej, Kleegamefan uważa, że po części wynika to z większego zaawansowania prac nad platformą Sony, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak i oprogramowania. W związku z tym użytkownik nie wyklucza, że sytuacja może jeszcze się odwrócić. Sam Microsoft zapewnił, że nie powtórzy błędów popełnionych przy produkcji Xboksa One i dostarczy najpotężniejszą konsolę na rynku.

Microsoft nie chce powtórki z premiery dziewiątej generacji konsol. - Plotka: PS5 jest bardziej wydajny w grach od Xboxa Scarlett - wiadomość - 2019-11-22
Microsoft nie chce powtórki z premiery dziewiątej generacji konsol.