Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 kwietnia 2021, 15:55

Sony Polska przypadkowo ujawnia PlayStation Plus Video

Polski oddział Sony przypadkiem ujawnił nową usługę firmy. Chodzi o PS Plus Video, filmową przepustkę dla subskrybentów PlayStation Plus.

Polski oddział Sony Interactive Entertainment ma „mały” problem. Na krajowej wersji oficjalnej strony PlayStation pojawiła się zapowiedź PlayStation Plus Video – nowej usługi filmowej dla osób z aktywnym abonamentem PS Plus. Ogłoszenie szybko zostało usunięte, ale – jak zwykle – nie zapobiegło to uwiecznieniu go na zrzutach ekranu.

Jak czytamy, próbna wersja PS Plus Video będzie dostępna od 22 kwietnia 2021 roku, a więc przed zapowiadanym zamknięciem możliwości kupowania i wypożyczania filmów oraz seriali w PlayStation Store pod koniec sierpnia. Sony zdecydowało się zrezygnować z tej opcji na skutek ogromnej konkurencji ze strony Netfliksa, Disneya Plus i innych usług streamingowych. Nie jest jasne, czy jeszcze-nie-zapowiedź PS Plus Video ma jakikolwiek związek z tą decyzją.

Ogłoszenie wspomina, że usługa będzie częścią PlayStation Plus, a nie osobną funkcją. Być może w ten sposób Sony chce zwiększyć wartość swojej subskrypcji. Można by to nawet powiązać z niedawnymi doniesieniami, jakoby SIE szykowało odpowiedź na podbijający rynek abonament Xbox Game Pass. Na razie nie wiemy nawet, jakie dokładnie korzyści przyniesie ze sobą PS Plus Video. Niemniej nie powinniśmy długo czekać na oficjalne informacje.

Sony Polska przypadkowo ujawnia PlayStation Plus Video - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.