Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 czerwca 2020, 14:15

autor: Smoczy

Pierwszy smartfon od Xiaomi z 16 GB RAM

W sieci pojawiły się plotki dotyczące nowego smartfona Xiaomi. Podejrzewa się, że chiński gigant pracuje nad urządzeniem z 16 GB RAM.

Pierwszy smartfon od Xiaomi z 16 GB RAM - ilustracja #1
Nowy produkt może pochodzić z linii Mi Mix

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawił się wpis od Digital Chat Station (profil publikujący przecieki) sugerujący, że Xiaomi pracuje nad smartfonem z 16 GB RAM.

Nie są to pierwsze spekulacje na temat urządzenia o takiej ilości RAM. Na początku bieżącego roku można było znaleźć plotki mówiące o tym, że Mi 10 Pro będzie wyposażony w 16 GB. Finalnie okazało się jednak, że smartfon został wydany w wersjach 8 i 12 GB, co tak naprawdę jest już standardem w wypadku urządzeń z tej półki cenowej. Nowe przecieki sugerują, że Xiaomi się jednak nie poddało.

Mówi się, że najbardziej prawdopodobnym modelem na otrzymanie takich rezerw pamięci jest urządzenie z serii Mi Mix. Wciąż są to jednak jedynie spekulacje, gdyż żadna informacja nie została potwierdzona przez Xiaomi.

Jeśli byłaby to prawda, nowe urządzenie nie będzie jednak pierwszym produktem z 16 GB pamięci RAM na pokładzie. Samsung S20 Ultra 5G dostępny jest w wariancie z taką ilością RAM, choć nie na każdym rynku. Podobnie sytuacja ma się z gamingową Nubią Red Magic 5G, która również figuruje w edycji z 16 GB, jednak tej edycji również nie można kupić w Europie.

Nasuwa się pytanie, czy potrzebujemy smartfonów z taką ilością pamięci operacyjnej? Co o tym sądzicie? Dajcie nam znać w komentarzach.