Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2020, 13:11

autor: Aquma

Patologia social mediów, gwiazda TikToka mówi, że robi ciężką robotę

Dez Machado – gwiazda platformy TikTok – uważa swoje zajęcia za pracę cięższą od typowego etatu. Dziewczyna ma szesnaście lat.

W SKRÓCIE:

  1. gwiazda TikToka Dez Machado uważa, że wykonywana przez nią praca jest cięższa od etatu np. w restauracji typu „fast food”;
  2. w innym poście dziewczyna zwraca uwagę, że osoby „łatwo zarabiające pieniądze” często są nienawidzone;
  3. influencerka ma 16 lat i prawdopodobnie nie przepracowała na etacie nawet jednego dnia.

Szesnastoletnia gwiazda TikToka – Dez Machado – stwierdziła niedawno, że wybrane przez nią zajęcie jest cięższe od typowej, ośmiogodzinnej pracy na etacie. Wypowiedź została uwieczniona na kanale tiktokroom na Instagramie i spotkała się z ostrą krytyką ze strony internautów. Niektórzy z nich oskarżają dziewczynę o tzw. job shaming, czyli obrażanie przeciętnych ludzi pracujących na typowych stanowiskach (np. robotników).

Patologia social mediów, gwiazda TikToka mówi, że robi ciężką robotę - ilustracja #1
Dez Machado uważa, że ciężko pracuje. Źródło: Instagram.

Kurde, praca w Jack in the Box (to amerykańska sieć restauracji – przyp. red.) jest cięższa, niż zapewniane rozrywki milionowi ludzi? Nie wiedziałam, przepraszam – napisała Dez Machado.

W innym poście internautka – poniekąd przecząc sama sobie – stwierdziła, że ludzie, którzy łatwo zarabiają pieniądze zawsze są nienawidzeni.

Patologia social mediów, gwiazda TikToka mówi, że robi ciężką robotę - ilustracja #2
Kolejna wypowiedź Dez Machado. Źródło: Instagram.

Niewątpliwie bycie tzw. influencerem nie ogranicza się do pisania postów i tworzenia filmów w social mediach. Wymagane jest także m.in. zwracanie uwagi na statystyki posiadanych kont na portalach, a w niektórych wypadkach (w zależności od osoby i rodzaju publikowanych treści) także dbanie o wygląd czy kultywowanie określonej umiejętności.

Jednak mimo to każdy, kto miał okazję spędzić jakiś czas na etacie – szczególnie na stanowisku wymagającym fizycznego wysiłku – ma świadomość, że zajęcie influencera z prawdziwą pracą ma niewiele wspólnego. Pod względem codziennego zmęczenia, zakresu obowiązków, odpowiedzialności i – niestety – również zarabianych pieniędzy, to zupełnie inny poziom. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że na podobną wypowiedź pozwala sobie nastolatka, która zapewne nie spędziła w prawdziwej pracy nawet jednego dnia.

Dez Machado to zresztą nie jedyny przykład popularnego internauty, który ma zbyt wysokie mniemanie na temat wykonywanej przez siebie pracy. W podobnym tonie niedawno wypowiedział się znany z Twitcha streamer Leffen.

Sprzedałem swoje ciało i duszę, by zarobić te pieniądze, lmao. Myślisz, że musisz kochać i szanować każdą g****** robotę, którą wykonujesz dla pieniędzy? Wolałbym przewracać burgery w McDonalds, jeśli dostawałbym za to tę samą kasę – czytamy.

  1. TikTok – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.