Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 stycznia 2020, 14:35

autor: AlexB

Ośmiolatek i pięciolatka wśród najlepiej zarabiających youtuberów

Magazyn Forbes kolejny rok z rzędu opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających osób w serwisie YouTube. Na jej czele ponownie znalazł się obecnie ośmioletni Ryan Kaji z kanału Ryan’s World.

Dzieci w natarciu

Dzięki YouTube można zarobić. I to zarobić naprawdę niemało, o czym przypomina nam magazyn Forbes, który jak co roku opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających osób wrzucających filmiki na ten popularny serwis internetowy. Podobnie jak dwanaście miesięcy temu, na czele zestawienia znalazł się Ryan Kaji z kanału Ryan’s World. To ośmioletni chłopak z USA, który rozpoczął swoją karierę pięć lat temu. Na YouTube, na którym ma już przeszło 23 miliony subskrypcji, zajmuje się między innymi recenzjami zabawek oraz wypuszczaniem materiałów edukacyjnych dla najmłodszych. Ponadto posiada on własną linię gadżetów i ubrań, program na Nickelodeon oraz umowę z platformą streamingową Hulu. Ze wszystkich tych interesów Ryan zarobił w okresie między 1 czerwca 2018 a 1 czerwca 2019 około 26 milionów dolarów.

Z pewnością nie brakuje osób, które z chęcią zamieniłyby się z młodym Ryanem. - Ośmiolatek i pięciolatka wśród najlepiej zarabiających youtuberów - wiadomość - 2020-01-02
Z pewnością nie brakuje osób, które z chęcią zamieniłyby się z młodym Ryanem.

Co ciekawe Ryan nie jest jedynym małoletnim użytkownikiem YouTube'a, który znalazł się na liście Forbesa. Na trzecim miejscu uplasowała się Anastazja Radzinskaja – pięcioletnia mieszkanka Kraju Krasnodarskiego w południowej Rosji. Dziewczynka od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jej kariera rozpoczęła się od tego, że rodzice zaczęli dokumentować etapy leczenia oraz zwykłe wydarzenia z życia ich córki dla siebie, krewnych oraz znajomych. Szybko zdobyły one jednak ogromną popularność wśród zwykłych użytkowników YouTube'a, co z kolei przyciągnęło sponsorów, takich jak Danone czy Lego. W konsekwencji Anastazja zarobiła w omawianym okresie 18 milionów dolarów.

Popularność i pokaźne zarobki tych dwóch kanałów dość dobrze pokazują pewien trend, jaki panuje na YouTube. Według badań ośrodka Pew Research Center (via Forbes), publikowane w popularnym serwisie materiały, w których główną rolę grają dzieci, mają średnio niemal trzy razy więcej wyświetleń niż inne rodzaje filmów znajdujące się na kanałach z wysoką liczbą subskrybentów. Wygląda jednak na to, że już wkrótce nieletnim dużo trudniej będzie zarobić na YouTube. Wszystko przez nową strategię serwisu, która w wyniku ugody z Federalną Komisją Handlu (FTC) planuje ograniczyć możliwości uzyskania przychodów dla kanałów dziecięcych. Jeszcze w tym roku ma wejść w życie zakaz targetowania reklam wobec dzieci. Produkcje dla najmłodszych będą również mniej promowane przez Google.

Coś dla graczy

Dzieci dziećmi, lecz społeczność graczy z pewnością interesuje, jak poradzili sobie twórcy nagrywający materiały związane z elektroniczną rozrywką. Tych na liście Forbesa znalazło się czterech, czyli o jednego mniej niż w ubiegłym roku. Najwyżej, bo na 7. miejscu, uplasował się PewDiePie (właściwie Felix Kjellberg). Szwed z przeszło 100 milionami subskrypcji na koncie zarobił między 1 czerwca 2018 a 1 czerwca 2019 13 milionów dolarów. Przypominamy, że youtuber chce sobie w tym roku zrobić przerwę od YouTube'a, zatem wygląda na to, że w kolejnym zestawieniu go nie ujrzymy.

Ex aequo z PewDiePiem miejsce 7. na liście Forbesa z 13 milionami dolarów zarobku zajął Markiplier (właściwie Mark Fischbach). Zajmuje się on nagrywaniem najróżniejszych gier i jest twarzą marki odzieżowej. Tuż za tą dwójką z 12 milionami dolarów przychodu uplasował się Brytyjczyk DanTDM (właściwie Daniel Middleton). Ostatnim z tej czwórki, a zarazem osobą zamykającą zestawienie Forbesa, jest VanossGaming (właściwie Evan Fong), który od połowy 2018 do połowy 2019 roku zgromadził na swoim koncie 11,5 miliona dolarów.

TOP 10 najlepiej zarabiających youtuberów według Forbesa:

  1. Ryan Kaji - 26 mln dol.
  2. Dude Perfect - 20 mln dol.
  3. Like Nastya Vlog -18 mln dol.
  4. Rhett and Link - 17,5 mln dol.
  5. Jeffree Star - 17 mln dol.
  6. Preston - 14 mln dol.
  7. PewDiePie - 13 mln dol.
  8. Markiplier - 13 mln dol.
  9. DanTDM - 12 mln dol.
  10. VanossGaming - 11,5 mln dol.