Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2013, 12:33

autor: luckie

Nvidia zapowiada Shield – nową konsolę przenośną

Firma Nvidia pochwaliła się nową konsolą przenośną o nazwie Shield. Urządzenie wyposażone jest w nowy, potężny układ graficzny – Tegra 4 – umożliwiający wyświetlanie obrazu HD na nowoczesnych telewizorach. Shield działa na Androidzie, a dodatkowo umożliwia streamowanie gier z peceta za pośrednictwem Wi-Fi.

Shield - nowa konsola Nvidii - Nvidia ogłasza Shield – nową konsolę przenośną na Androidzie - wiadomość - 2013-01-07
Shield - nowa konsola Nvidii

Rynek gier na urządzenia przenośne już jakiś czas temu osiągnął znaczne rozmiary i stale się rozrasta. Firma Nvidia postanowiła upomnieć się o swój kawałek tortu ogłaszając Shield – handhelda działającego na systemie Android Jelly Bean.

Shield wygląda jak gamepad połączony z pięciocalowym ekranem dotykowym. Konsola wykorzystuje moc 72-rdzeniowego układu graficznego Tegra 4 połączonego z czterordzeniowym (Cortex A15) procesorem. Podczas pokazu zaprezentowano Dead Trigger 2, strzelaninę FPS stworzoną specjalnie na potrzeby Tegry 4.

Shield można podpiąć pod telewizor za pomocą kabla HDMI bez obawy o niską rozdzielczość – urządzenie potrafi wyświetlić obraz w jakości 720p. Według zapewnień Jen-Hsun Huanga, szefa Nvidii, bateria jest w stanie wytrzymać około 10 godzin ciągłego grania lub 24 godziny wyświetlania filmów HD.

Assassin's Creed III streamowany z PC na konsolę Shield - Nvidia ogłasza Shield – nową konsolę przenośną na Androidzie - wiadomość - 2013-01-07
Assassin's Creed III streamowany z PC na konsolę Shield

Jako że Shield obsługuje Androida, gry na konsolę Nvidii pobierzemy z Google Play Store oraz NVIDIA TegraZone. Ponadto Shield wykorzystuje WiFi do wyświetlania gier streamowanych z peceta wyposażonego w kartę grafiki GeForce GTX 650 lub nowszą. Na razie nie podano ceny produktu. Wiadomo jedynie, że Shield pojawi się na amerykańskim rynku w drugim kwartale 2013 roku.