Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2013, 08:43

autor: Góral

Nvidia Shield zadebiutuje na rynku 31 lipca

Firma Nvidia poinformowała, że konsola Shield ukaże się na rynku 31 lipca w cenie 299 dolarów. Usterka, o której informowaliśmy w zeszłym miesiącu, została usunięta.

Pod koniec zeszłego miesiąca, tuż przed debiutem konsoli Shield, firma Nvidia poinformowała, że nowe urządzenie nie ukaże się zgodnie z planem. W ostatniej chwili wykryto problem związany z „mechanicznym komponentem”. Koncern uporał się już z awarią i ujawnił nową datę premiery.

Nvidia Shield – premiera konsoli nastąpi w przyszłą środę. - Nvidia Shield zadebiutuje na rynku 31 lipca - wiadomość - 2013-07-22
Nvidia Shield – premiera konsoli nastąpi w przyszłą środę.

Sprzęt zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 31 lipca w cenie 299 dolarów (około 970 zł). Obecnie nie wiemy czy handheld trafi do naszego kraju. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że:

”Naszym celem zawsze było dostarczenie perfekcyjnego produktu, dlatego poddaliśmy Shield najbardziej rygorystycznym testom w branży. Stworzyliśmy Shield, ponieważ kochamy grać w gry i mamy nadzieję, że spodoba się Wam tak samo jak nam.”

Przenośna konsola oparta na systemie Android miała kosztować 350 dolarów, jednak w czerwcu obniżono jej cenę o 50 dolarów, gdyż fani domagali się tańszego urządzenia, do czego koncern postanowił się dostosować.

Shield wyposażona jest w układ Tegra 4 (czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A15, GPU posiadające 72 rdzenie graficzne, 2 GB pamięci RAM), 16 GB pamięci użytkowej, Wi-Fi, Bluetooth, GPS i 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280x780 pikseli.