Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 sierpnia 2016, 17:35

autor: Meehow

Nowy procesor AMD przebija 8-rdzeniowe i7 6900K w benchmarku Blender

Podczas specjalnego wydarzenia w San Fransisco firma AMD zademonstrowała pojedynek jednego z nadchodzących procesorów opartych na rdzeniu Zen z Broadwell-E i7 6900k w benchmarku Blender. Zwycięzcą okazał się produkt AMD.

Firma AMD ujawniła nowe informacje na temat procesorów opartych na zupełnie nowym rdzeniu Zen (dzięki, PurePC.pl). Podczas specjalnego wydarzenia w San Francisco dyrektor generalny, dr Lisa Su, oraz dyrektor technologiczny, Mark Papermaster, zdradzili kilka konkretów na temat powstającej architektury. Jak się okazuje, CPU z serii Summit Ridge będą wyposażone w 8 rdzeni z 16 wątkami, korzystać z socketu AM4, a także wspierać technologie DDR4 i PCIe 3.0. Najważniejszą informacją są jednak wyniki testu w programie renderującym Blender, a więc aplikacji, która zwraca wiarygodne i miarodajne wyniki. Do rywalizacji stanął procesor z wyżej wymienionej serii z jedną z najnowszych propozycji Intela – i7 6900K (cena w polskich sklepach to około 5 tysięcy złotych), oba taktowane zegarem 3 GHz. Starcie wygrał produkt AMD. Przebieg rzeczonego benchmarku można obejrzeć na poniższym filmiku:

Co prawda ekscytacja takim rezultatem byłaby jeszcze przedwczesna, wszak nie wiemy, w jakim przedziale cenowym znajdzie się testowany procesor AMD. Niemniej, niczym zdarta płyta, trzeba powtórzyć, że kibicowanie „czerwonym” jest wskazane w sytuacji, gdy konkurencja dominuje na rynku gier, a jak doskonale wiadomo, na monopolu nigdy nie korzysta klient. Rynkowego debiutu produktów opartych o architekturę AMD Zen należy spodziewać się w przyszłym roku.

Nowy procesor AMD przebija 8-rdzeniowe i7 6900K w benchmarku Blender - ilustracja #1