Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 listopada 2012, 11:06

autor: Góral

Nowy 3DMark przetestuje pecety i smartfony

Futuremark, firma odpowiedzialna za oprogramowanie do testowania wydajności komputerów, ujawniła, że nadchodząca nowa wersja 3DMark pozwoli na porównywanie możliwości wielu urządzeń. Od komputerów po telefony.

3DMark to jedno z wiodących rozwiązań, umożliwiających sprawdzenie wydajności kart graficznych komputerów. Firma Futuremark, producent tego oprogramowania, poinformowała, że kolejna wersja popularnego programu, znajdzie swoje zastosowanie także na tabletach, smartfonach i nie tylko.

3DMark – oprogramowanie służące do testowania wydajności różnych urządzeń. - Nowy 3DMark przetestuje pecety i smartfony - wiadomość - 2012-11-15
3DMark – oprogramowanie służące do testowania wydajności różnych urządzeń.

Obsługiwane będą urządzenia działające pod kontrolami systemów Android, iOS, Windows RT, plus mocne sprzęty stacjonarne, netbooki, laptopy, itd. Będzie można porównywać wyniki pomiędzy poszczególnymi platformami i cieszyć się, że np. nowy iPhone radzi sobie lepiej od Galaxy S III, lub na odwrót.

3DMark to oprogramowanie służące do sprawdzania wydajności kart graficznych, tworzone przez firmę Futuremark (dawniej Madonion). Od 1999 roku powstało osiem wersji programu, począwszy od 3DMark 99 po 3DMark 11.

Premiera najnowszej wersji benchmarka nastąpi pod koniec bieżącego roku.