Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 czerwca 2017, 08:41

autor: Movis

Nintendo Switch – za multiplayer zapłacimy dopiero w 2018 roku

Firma Nintendo opóźniła finalną wersję systemu subskrypcji Nintendo Switch Online do 2018 roku. Pojawiło się tez parę szczegółów na temat pakietu, w tym cena oraz warunki dostępu do klasycznych gier firmy dla subskrybentów.

Firma zapowiedziała start usługi na 2018 rok. - Nintendo Switch – za multiplayer zapłacimy dopiero w 2018 roku - wiadomość - 2017-06-02
Firma zapowiedziała start usługi na 2018 rok.
Subskrybcja Nintendo Switch Online w skrócie:
  • Start w 2018 roku, do tego czasu bezpłatny okres beta;
  • Opłata roczna: 20 dolarów (75 zł);
  • Funkcje: gra online na konsoli Switch, aplikacja mobilna z funkcjami społecznościowymi, dostęp do klasycznych gier Nintendo.

Firma Nintendo opóźnia oficjalny start płatnej subskrypcji online na konsoli Switch do 2018 roku. Dotychczas system znajdował się w bezpłatnej fazie beta i miał w pełni wystartować tej jesieni. Wedle oficjalnej informacji ze strony japońskiego potentata, trzeba będzie poczekać jednak nieco dłużej. Jeśli chodzi o szczegóły, roczna opłata, wynosząca 20 dolarów (ok. 75 zł), ma nam zapewnić dostęp do funkcji online, mobilnej aplikacji smartfonowej (pozwalającej np. na chat ze znajomymi, ustalanie „spotkań na grę”, czy wysłanie zaproszenia do rozgrywki) oraz sekcji Classic Game Selection.

Ostatnia z wymienionych atrakcji także przeszła małe zmiany. Z ostatnich informacji wynikało bowiem, że opłata da nam czasowy dostęp do jednej klasycznej gry z Virtual Console, która po pewnym czasie zostanie zamieniona na kolejną propozycję. Koncepcja jest teraz inna – użytkownik otrzyma bowiem dostęp do wielu gier z przeszłości Nintendo, wzbogaconych o tryby wieloosobowe. Jako przykłady podano Super Mario Bros. 3, Baloon Fight, oraz Dr. Mario,czyli tytuły, które aż proszą się o jakąś formę kooperacji czy rywalizacji ze znajomymi. Serwis Kotaku dowiedział się także, że nie będzie żadnych ograniczeń, co do liczby ściąganych pozycji.

Kolejnym bonusem mają być specjalne oferty dla subskrybentów. Będą oni mogli czyhać na zmieniające się promocje na platformie eShop i dzięki nim zaopatrzyć się w gry oraz zawartość z dystrybucji cyfrowej w niższych cenach.

Na koniec mała smutna informacja. Bety Switch Online nie należy się na razie spodziewać w naszych stronach. System testowany ma być na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Meksyku i to tam pojawi się także najpewniej próbna wersja aplikacji mobilnej, która ma być udostępniona w zbliżającym się okresie wakacyjnym.