Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2021, 11:42

Nintendo podrasuje Switcha - większy ekran OLED i wyjście 4K może jeszcze w tym roku

Jak dowiedzieli się dziennikarze Bloomberga, Nintendo planuje odświeżyć swoją konsolę jeszcze w tym roku. Nowy model Nintendo Switch ma dostać 7-calowy ekran OLED oraz wyjście wideo przekazujące obraz 4K do telewizora.

CO ZNAJDZIE SIĘ W NOWYM SWITCHU?
  • Ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 720p,
  • Wyjście, które pozwoli przekazać obraz 4K do telewizora,
  • Prawdopodobnie obsługa technologii DLSS.

Można śmiało powiedzieć, że Nintendo Switch pozamiatał, jeśli chodzi o rynek konsol w zeszłym roku. Fanów jednak zaczyna martwić brak jakichkolwiek sprzętowych usprawnień w stosunku do lat ubiegłych. Czy ich troski rozwieje nowy model konsoli, roboczo nazwany Nintendo Switch Pro, którego premiera może być bliżej, niż sądzimy?

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy Bloomberga, nowy Nintendo Switch ma pojawić się na rynku pod koniec 2021 roku, tuż przed Gwiazdką. Zostanie on wyposażony w 7-calowy ekran OLED produkcji Samsunga, co można zaliczyć na plus. Niestety, rozdzielczość pozostanie na poziomie 720p. Mimo braku 1080p OLED-owy ekran będzie usprawnieniem w stosunku do poprzednika. Yoshio Tamura, prezes firmy DSCC zajmującej się wyświetlaczami, zapewnił na łamach portalu Bloomberg, że:

Panel OLED będzie zużywał mniej baterii, oferował wyższy kontrast i prawdopodobnie szybszy czas reakcji w porównaniu do obecnego wyświetlacza LCD, który znajduje się w Switchu.

Ponadto Nintendo Switch Pro ma otrzymać wyjście wideo zdolne przekazać do telewizora obraz w 4K, co zrobiłoby sporą różnicę w stosunku do obecnego 1080p, które na ekranie dużych telewizorów często wygląda kiepsko. Ten krok pozwoli na doścignięcie PlayStation 5 i Xboxa Series X pod względem rozdzielczości obrazu.

Możliwa jest także obsługa technologii NVIDIA DLSS, znacząco zwiększającej wydajność. Informację tę przekazał jeden z branżowych insiderów na portalu ResetEra.

Jeżeli doniesienia te okażą się prawdą, to Nintendo Switch Pro może okazać się hitem sprzedażowym końcówki 2021 roku i stać się najpopularniejszym gamingowym gwiazdkowym prezentem.

Nintendo podrasuje Switcha - większy ekran OLED i wyjście 4K może jeszcze w tym roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.