Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 grudnia 2019, 11:22

autor: Froozyy

Nieoficjalne zdjęcie devkitu PS5 z padami

Do sieci trafiło kolejne nieoficjalne zdjęcie deweloperskiej wersji konsoli PlayStation 5. Potwierdza ono jej niecodzienny wygląd, a także najprawdopodobniej ukazuje nowe pady DualShock 5.

Kolejne zdjęcie devkitu PlayStation 5 potwierdza jego niecodzienny wygląd (zdjęcie powyżej to tylko dawniejszy render przygotowany przez serwis LetsGoDigital). - Nieoficjalne zdjęcie devkitu PS5 z padami - wiadomość - 2019-12-02
Kolejne zdjęcie devkitu PlayStation 5 potwierdza jego niecodzienny wygląd (zdjęcie powyżej to tylko dawniejszy render przygotowany przez serwis LetsGoDigital).

W sieci pojawiło się kolejne nieoficjalne zdjęcie deweloperskiej wersji PlayStation 5 (jedno mieliśmy już okazję zobaczyć w październiku), na którym ukazano również najprawdopodobniej pady DualShock 5. Fotografię udostępnił na swoim koncie na Twitterze użytkownik o nicku The Drunk Cat. Jak sam stwierdził w jednym z komentarzy, nie on jest autorem zdjęcia, tylko jeden z deweloperów, którzy mają już dostęp do konsoli. Natomiast redaktor serwisu The Verge, Tom Warren, potwierdził, że na zdjęciu faktycznie widnieją devkity PS5 (których wygląd znamy już i tak od kilku tygodni), oraz wyjaśnił ich niecodzienny projekt.

Powód, dla którego urządzenie ma wcięcie w kształcie litery „V”, jest banalnie prosty. Deweloperzy muszą przeprowadzać wiele testów w skrajnych warunkach, a chłodzenie zostało zoptymalizowane pod kątem wypychania powietrza z boków i środka. W tym momencie warto jednak przypomnieć, że wersja konsumencka PS5 będzie różniła się od znanego nam już wyglądu deviktu. Tego, czy ona również będzie posiadać podobne wcięcie, dowiemy się raczej dopiero w przyszłym roku.

Co więcej, wielu internautów twierdzi, że pady widoczne na zdjęciu to kontrolery DualShock 5, o których mogliśmy przeczytać kilka tygodni temu. Jednak fotografia nie ukazuje ich w pełnej okazałości i nawet w powiększonej wersji ciężko powiedzieć, z czym mamy do czynienia. Na przednim panelu konsoli widnieje także mały cyfrowy ekran informujący m.in. o adresie IP, MAC czy też DNS (nie ma tam zawartej informacji o odpalonej grze, którą rzekomo miałby być remake Demon’s Souls, co wyjaśnił sam autor tej fałszywej wiadomości).

W ramach ciekawostki warto także przyglądnąć się urządzeniom z tyłu po prawej stronie. Są to bowiem devikty PS4 i PS4 Pro.

PlayStation 5 trafi na sklepowe półki w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w 2020 roku. Urządzenie będzie posiadało procesor firmy AMD, zaoferuje sprzętowe wsparcie dla ray tracingu i będzie wyposażone w dysk SSD. Więcej na temat konsoli Sony dowiecie się z naszego obszernego podsumowania.