Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2019, 11:34

Nie ma szans na obniżkę ceny Nintendo Switch

Prezes Nintendo poinformował, że nie ma żadnych planów obniżki ceny konsoli Switch. Firma nie chce obniżać wartości tej platformy sprzętowej w oczach klientów.

Na razie nie mamy co liczyć na obniżkę ceny Nintendo Switch. - Nie ma szans na obniżkę ceny Nintendo Switch - wiadomość - 2019-11-12
Na razie nie mamy co liczyć na obniżkę ceny Nintendo Switch.

Podczas omawiania najnowszych wyników finansowych prezes firmy Nintendo, Shuntaro Furukawa, odpowiedział na kilka pytań inwestorów i dziennikarzy. Zapytany o możliwą obniżkę ceny konsoli Switch stwierdził, że nie ma takich planów.

Jak wytłumaczył Furakawa, Nintendo chce zachować wysoką wartość swoich produktów w oczach konsumentów i sprzedawać je po obecnych cenach tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Przypomnijmy, że w momencie premiery konsoli Switch w 2017 roku trzeba było za nią zapłacić 299 dolarów i kwota ta do tej pory nie została obniżona.

Osoby o skromniejszych budżetach muszą na razie zadowolić się wariantem Switch Lite. - Nie ma szans na obniżkę ceny Nintendo Switch - wiadomość - 2019-11-12
Osoby o skromniejszych budżetach muszą na razie zadowolić się wariantem Switch Lite.

Niechęć Nintendo do obniżek widać również w grach. The Legend of Zelda: Breath of the Wild było jednym z tytułów startowych konsoli i do dzisiaj sprzedawane jest w pełnej cenie.

Brak planów obniżki ceny Nintendo Switch nie dziwi, gdyż nawet bez tego konsola radzi sobie wyśmienicie. Niedawno firma pochwaliła się, że sprzedaż przekroczyła 41,6 mln egzemplarzy. Do tego na rynku dostępny jest uproszczony wariant w postaci Switch Lite, którego główną zaletą jest niższa cena (199,99 dolarów).

Oczywiście strategia Nintendo może ulec zmianie w przyszłym roku, wraz z premierą PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby właśnie wtedy firma zdecydowała się na obniżki cen obu wariantów konsoli Switch, po to aby lepiej konkurować z nowymi platformami.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo