Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 maja 2019, 10:30

Netia wprowadziła światłowód 1 Gb/s za 90 zł miesięcznie

Netia zaoferowała swoim klientom dostęp do światłowodu o prędkości 1 Gb/s. Usługa kosztuje 90 złotych miesięcznie, ale dzięki promocji przez pierwszy kwartał nie zapłacimy ani złotówki.

Netia walczy o klienta konkurencyjnymi ofertami. - Netia wprowadziła światłowód 1 Gb/s za 90 zł miesięcznie - wiadomość - 2019-05-07
Netia walczy o klienta konkurencyjnymi ofertami.

W ofercie Netii znalazła się nowa opcja dla wymagających użytkowników - internet światłowodowy o prędkości 1 Gb/s. Pociągnęło to za sobą kilka zmian w katalogu operatora. Opcje 600 Mb/s oraz 900 Mb/s przyspieszono do 1 Gb/s, natomiast dotychczasowa prędkość 300 Mb/s wzrosła do 500 Mb/s. W efekcie Netia ma w ofercie trzy pakiety internetu - 150 Mb/s, 500 Mb/s oraz 1 Gb/s. Miesięcznie kosztują one kolejno: 50 zł, 70 zł oraz 90 zł, ale dzięki promocji w każdym z trzech przypadków za pierwszy kwartał nie zapłacimy ani grosza. Umowy są zawierane na 24 miesiące.

Do każdego zamówienia dołączany jest także miesiąc subskrypcji HBO GO za złotówkę (każdy kolejny kosztuje standardowe 19,90 zł). Netia oferuje również pakiety internetu z telewizją. Taka opcja kosztuje od 70 do 110 złotych miesięcznie (umowa na 24 miesiące i pierwszy kwartał gratis).

Wprowadzenie internetu o prędkości 1 Gb/s może być dobrą odpowiedzią na działania firmy Orange, która jakiś czas temu poinformowała, że ich usługa łącza światłowodowego o tej samej prędkości została udostępniona na terenie całego kraju (oczywiście, jeżeli pozwala na to infrastruktura). Jeśli chodzi o ceny, Netia oferuje 1 Gb/s za 90 zł miesięcznie (i pierwszy kwartał gratis), natomiast Orange oczekuje 69,99 zł za pierwszy rok i 99,99 zł za kolejne dwanaście miesięcy.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu Netia zanotowała spadek wpływów, co paradoksalnie zaowocowało wyższym zyskiem. Serwis Wirtualne Media podaje, że stało się tak, ponieważ spółka zapłaciła zdecydowanie mniej podatku dochodowego. Netia sprzedaje również coraz więcej internetu światłowodowego, a wprowadzenie konkurencyjnej oferty z prędkością 1 Gb/s może tylko pomóc w utrzymaniu tego trendu.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Netia