Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 lutego 2012, 12:05

autor: Sarge

Następca PlayStation 3 z chipem graficznym firmy AMD?

Byli pracownicy firmy AMD rzekomo donieśli redaktorom miesięcznika Forbes, że koncern ten będzie odpowiedzialny za chip graficzny dla następcy PlayStation 3.

Na stronie internetowej miesięcznika Forbes pojawiły się domniemane informacje na temat następcy PlayStation 3. Według tych doniesień, nowa konsola koncernu Sony będzie wyposażona w chip graficzny firmy AMD.

Redaktorzy serwisu powołują się w tej sprawie na byłych pracowników AMD. Nie możemy tego jednak potwierdzić, bo przedstawiciele AMD odmawiają oficjalnego odniesienia się do tej kwestii. Wody w usta nabrał także poproszony o komentarz George Bailey, jeden z dyrektorów koncernu Sony.

Następca PlayStation 3 z chipem graficznym firmy AMD? - ilustracja #1

Zastosowanie technologii autorstwa AMD w następcy PlayStation 3 byłoby pewnym zaskoczeniem, jako że obecnie z firmą współpracuje koncern Microsoft, producent konsoli Xbox 360. Z kolei PS3 dysponuje jednostką konkurencyjnej firmy Nvidia. Gdyby powyższe doniesienia okazały się prawdą, oznaczałoby to, że japoński gigant zrezygnował ze współpracy z dotychczasowym partnerem.

Na oficjalne wiadomości w sprawie PlayStation nowej generacji być może przyjdzie graczom poczekać jeszcze długo. Coraz częściej mówi się o tym, że że koncernowi Sony nie spieszy się z wydaniem kolejnej platformy sprzętowej i nie zamierza on brać udziału z wyścigu technologicznym. Prezes francuskiego oddziału Sony nie wyklucza scenariusza, w którym firma zapowie swoją nową konsolę stacjonarną jako ostatnia.

Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie wcześniejsze doniesienia dotyczące następcy PlayStation 3, zapraszamy do przejrzenia poprzednich wiadomości: