Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 lutego 2018, 13:32

autor: Adrian Werner

My PlayStation - ruszyła przeglądarkowa wersja PSN

Ruszył serwis My PlayStation, pozwalający za pomocą przeglądarki uzyskać dostęp do konta PlayStation Network. Umożliwia m.in. zarządzanie listami przyjaciół czy modyfikowanie własnego profilu.

Serwis pozwala korzystać z wielu funkcji PSN za pomocą przeglądarki. - My PlayStation - ruszyła przeglądarkowa wersja PSN - wiadomość - 2018-02-21
Serwis pozwala korzystać z wielu funkcji PSN za pomocą przeglądarki.

Firma Sony sprawiła sporą niespodziankę i uruchomiła, bez wcześniejszej zapowiedzi, serwis My PlayStation. Pod tą nazwą kryje się strona, pozwalająca z poziomu przeglądarki zarządzać kontami w usłudze PlayStation Network.

Start serwisu ogłoszono na razie wyłącznie za pomocą oficjalnego japońskiego bloga PlayStation, ale strona dostępna jest już w wielu językach, w tym angielskim, i można się na nią zalogować za pomocą kont europejskich i amerykańskich.

My PlayStation - ruszyła przeglądarkowa wersja PSN - ilustracja #2

Serwis opracowano w taki sposób, aby sprawdzał się zarówno na pecetach, jak i urządzeniach mobilnych. Za pomocą My PlayStation użytkownicy mogą m.in. zarządzać listami przyjaciół i wysyłać wiadomości. Da się podejrzeć, kto z naszych znajomych jest online i w co w danym momencie gra. Można również przeglądać Trofea oraz modyfikować ustawienia własnego profilu.

Obecnie serwis nie pozwala na zarządzanie kontami Sony Entertainment Network, ale ta funkcja dodana zostanie w najbliższej przyszłości. Obsługuje ją bowiem mobilna aplikacja PlayStation App, a strona ma docelowo zaoferować identyczną funkcjonalność.

Opracowanie przeglądarkowego serwisu nie jest może wiekopomnym wydarzeniem, ale bez wątpienia My PlayStation okaże się przydatnym narzędziem dla wielu użytkowników konsol firmy Sony.

  1. Oficjalna strona serwisu My PlayStation