Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 października 2020, 14:20

autor: Entelarmer

Motyw z FIFA 21 może psuć PS4, ale jest rozwiązanie

FIFA 21 zadebiutuje jutro, ale gracze mogą już cieszyć się motywem konsoli PlayStation 4 inspirowanym grą. Albo też sprawdzić, czy nie zepsuje im interfejsu, jak miało to miejsce w przypadku pewnego internauty. Na szczęście znalazł on rozwiązanie tego problemu.

Tegoroczna odsłona serii FIFA nie dostarcza zbyt wielu nowych atrakcji, o czym dobitnie świadczą recenzje gry (wliczając w to tekst GRYOnline.pl). Jednak FIFA 21 zdołała zaskoczyć jednego z graczy, tyle że nie bezpośrednio i zdecydowanie nie pozytywnie. Otóż po pobraniu motywu PlayStation 4 użytkownikowi bubb95 z serwisu Reddit zepsuł się interfejs konsol. Miejscami wszystko wyświetlało się podwójnie, przywodząc na myśl obrazki wymagające okularów trójwymiarowych.

Na szczęście bubb95 udało się rozwiązać ten problem. Wystarczyło „tylko” – jak sam opisuje – zmienić motyw na inny, skasować temat FIF-y 21, wyłączyć konsolę i odłączyć zasilanie (oraz kabel HDMI), odczekać minutę i voila – interfejs PlayStation 4 naprawiony. Że nie był to przypadek, potwierdził sam użytkownik, który dla pewności ponownie pobrał problematyczny motyw. Efekt był identyczny co za pierwszym razem.

Większość użytkowników Reddita nie odnotowała podobnych błędów i nie sposób powiedzieć, czy winę za niego rzeczywiście ponosi plik, czy też problemy z konsolą bubb95 (część osób radziła mu naprawić bazę danych PS4). Inna sprawa, że wielu graczom najwyraźniej nie robi to większej różnicy – sam motyw wzbudził w nich równie wielki „entuzjazm”, co okładka gry. FIFA 21 zadebiutuje już jutro na komputerach osobistych oraz PlayStation 4, Nintendo Switchu i Xboksie One. Tytuł trafi też na platformy dziewiątej generacji.