Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 października 2020, 13:39

Samochód Batmana dostanie własny serial

Powstaje serial Batwheels, który opowie o przygodach pojazdów wykorzystywanych przez Batmana oraz innych superbohaterów uniwersum DC.

Batman cieszy się niezmienną popularnością, więc regularne pojawianie się różnorodnych spin-offów tej marki nie dziwi nikogo. Mimo to serwisowi HBO Max i stacji Cartoon Network udało się nas zaskoczyć, zapowiadając serial o Batmobilu oraz innych pojazdach superbohaterów. Maszyny tę będą żywe i mają dysponować unikalnymi osobowościami, niczym lokomotywy w Tomku i przyjaciołach.

Projekt otrzymał tytuł Batwheels i będzie miał formę animowaną. Całość pomyślana jest jako humorystyczna produkcja przeznaczona głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Odcinki emitowane będą zarówno przez HBO Max, jak i Cartoon Network. Na razie nie wiadomo jednak, czy epizody będą debiutowały równocześnie w obu tych miejscach. Nie podano również daty premiery.

Batwheels nie ograniczy się tylko do pojazdów samego Batmana. W kreskówce zobaczymy także maszyny, z których korzystają m.in. Batgirl, Robin oraz inni herosi z uniwersum DC Comics.

Pomysł serialu może wydawać się absurdalny, ale należy pamiętać, że produkcja będzie skierowana do najmłodszych odbiorców. Bawi jednak fakt, że powstanie Batwheels przewidziała kreskówka Teen Titans Go! To the Movies. W jednej ze scen Robin z oburzeniem odkrywa, że Batmobil doczeka się filmu przed nim.

W tym samym animowanym filmie pojawiła się zresztą również zapowiedź produkcji z lokajem Batmana w roli głównej. To również stało się rzeczywistością, gdyż w zeszłym roku wyemitowano pierwszy sezon serialu aktorskiego Pennyworth, opowiadającego o przygodach młodego Alfreda.

  1. HBO Max – strona oficjalna
  2. Cartoon Network – strona oficjalna