Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2019, 19:33

autor: Ender

Microsoft zbiera pomysły graczy na ulepszenie Windowsa 10

Microsoft rozpoczął zbieranie pomysłów użytkowników Windows 10 na wprowadzenie ulepszeń do systemu, które ułatwiłyby życie graczom. Wszyscy chętni mogą składać swoje propozycje zmian, a także głosować na sugestie innych osób.

Microsoft rozpoczął projekt Xbox Ideas, który skierowany jest do użytkowników komputerów PC z systemem Windows 10. Podobnie jak w analogicznej konsolowej wersji akcji, koncern zbiera sugestie graczy na temat tego, co można wprowadzić do jego systemu, by uprzyjemnić i ułatwić życie fanów elektronicznej rozrywki. Na załadowane przez formularz sugestie można głosować za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Najpopularniejsze z nich będą przekazane zespołowi pracującemu nad rozwojem dziesiątki, a następnie potencjalnie zostaną wprowadzone w życie.

Wśród już przekazanych propozycji w rankingu najwyżej plasuje się w tej chwili sugestia, by Windows przy uruchamianiu gry automatycznie wyłączał zbędne procesy obciążające zasoby komputera. Na drugim miejscu pojawia się prośba o nową wersję systemu, stworzoną specyficznie z myślą o graczach. Na trzecim znajdziemy natomiast pomysł, by umożliwić szybkie uruchamianie wybranych tytułów przy pomocy podłączonego do peceta pada. Na razie trudno stwierdzić, czy Xbox Ideas dla Windows 10 to tylko chwyt PR-owy, czy realne wyciągnięcie ręki w stronę konsumentów. Warto jednak pamiętać, że w przypadku Xboksa niektóre z sugestii fanów zostały wzięte pod uwagę w kolejnych aktualizacjach firmware'u konsoli.

Microsoft czeka na sugestie graczy korzystających z Windowsa 10 - Microsoft zbiera pomysły graczy na ulepszenie Windowsa 10 - wiadomość - 2019-01-20
Microsoft czeka na sugestie graczy korzystających z Windowsa 10
  1. Oficjalna strona Xbox Ideas dla Windows 10
  2. Oficjalna strona Microsoftu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.