Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 maja 2015, 13:51

autor: Adrian Werner

Konsola Nvidia Shield trafiła na rynek

Firma Nvidia wypuściła konsole Shield i Shield Pro. Są to urządzenia oparte na mobilnych układach i systemie Android, ale zaprojektowane zostały z myślą zostały z graniu na telewizorach.

Konsola Nvidia Shield nie jest na razie oficjalnie sprzedawana w Polsce, więc zainteresowane osoby muszą zamówić ją z zagranicznych sklepów lub zdać się na rodzimych pośredników. - Konsola Nvidia Shield trafiła na rynek - wiadomość - 2015-05-30
Konsola Nvidia Shield nie jest na razie oficjalnie sprzedawana w Polsce, więc zainteresowane osoby muszą zamówić ją z zagranicznych sklepów lub zdać się na rodzimych pośredników.

Firma Nvidia kontynuuje swoją ekspansję na rynek konsolowy. Korporacja właśnie udostępniła nową wersję Shield oraz Shield Pro. Oba modele działają w oparciu o mobilny system Android i korzystają z potężnego układu Tegra X1, a w ich pudełkach można znaleźć także jednego pada oraz kabel HDMI 2.0.

Nvidia Shield kosztuje 199 dolarów, a Shield Pro wyceniono na 299 dolarów. Drugi z tych modeli jest droższy, gdyż posiada dysk twardy o pojemności 500 GB, zamiast standardowych 16 GB z tańszej wersji. Ponadto do sprzętu dołączono kod, który za kilka dniu umożliwi pobranie pełnej wersji gry Borderlands: The Pre-Sequel.

Firma Nvidia pokłada w konsolach spore nadzieje. Podczas ich ujawniania przedstawiciel korporacji przechwalał się, że Shield i Shield Pro są dwukrotnie potężniejsze niż Xbox 360, mają sześć razy więcej pamięci RAM, a do działania potrzebują pięć razy mniej energii. Jak na układy mobilne są to imponujące liczby, ale trzeba też przyznać, że na graczach konsolowych porównywanie się do sprzętu sprzed dziesięciu lat zbyt dużego wrażenia raczej nie zrobi.

Nvidia robi co może, aby udowodnić potencjał układów mobilnych w zastosowaniach domowych. W tym celu firma nawiązała współpracę z kilkoma deweloperami w celu skonwertowania szeregu dużych pecetowych produkcji, wśród których będą m.in. Crysis 3, Resident Evil 5, Borderlands 2, wspomniane już Borderlands: The Pre-Sequel! oraz Doom 3 BFG Edition. Częścią tej inicjatywy jest również wypuszczona wczoraj androidowa wersja The Talos Principle.

Warto na koniec przypomnieć, że dużą zaletą konsol ma być współpraca z usługą GRID, pozwalająca na streamowanie szeregu produkcji bez potrzeby ich uprzedniego pobierania. W jego ramach subskrybenci wkrótce będą mogli zagrać w szereg najnowszych pecetowych tytułów, w tym w takie przeboje jak Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Batman: Arkham Knight.

  1. Nvidia – oficjalna strona firmy