Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 lutego 2020, 09:31

autor: Entelarmer

Kolejna ofiara koronawirusa. MWC 2020 odwołane

Organizacja GSMA zdecydowała się odwołać imprezę Mobile World 2020 Barcelona. Powodem jest zagrożenie ze strony koronawirusa, przez które z udziału w hiszpańskich targach zrezygnowało wielu największych wystawców.

Tegoroczna edycja Mobile World Congress to kolejna ofiara koronawirusa. - Kolejna ofiara koronawirusa. MWC 2020 odwołane - wiadomość - 2020-02-13
Tegoroczna edycja Mobile World Congress to kolejna ofiara koronawirusa.

Jeszcze parę dni temu organizacja GSMA obiecywała, że targi Mobile World Congress 2020 Barcelona odbędą się zgodnie z planem, mimo nieobecności wielu z najważniejszych wystawców. Niestety, ostatecznie tegoroczna edycja wydarzenia została odwołana. W komunikacie na oficjalnej stronie MWC potwierdzono, że powodem są obawy w związku z epidemią nowego koronawirusa oraz „podróżą i innymi czynnikami”, przez które organizacja imprezy jest „niemożliwa”. Jednocześnie zapewniono, że GSMA pracuje już nad przyszłoroczną edycją targów w Barcelonie.

Odwołanie największych mobilnych targów technologicznych nie jest niespodzianką. Po tym jak Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan globalnego pogotowia w związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa, kolejne spółki zaczęły wycofywać się z udziału w MWC 2020. Od 31 stycznia rezygnację złożyły takie firmy, jak LG, Amazon, Ericsson, Intel, Vivio i Nokia, a ostatnio także Sony oraz Nvidia. Co prawda, GSMA podjęło środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, a chęć przybycia do Barcelony wciąż wyrażało ponad 2,8 tys. wystawców. Jak widać, na nic się to zdało, a tegoroczny Mobile World Congress dołącza do Taipei Game Show 2020 i wielu innych wydarzeń odwołanych z powodu wirusa od wtorku znanego jako COVID-19.