Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 października 2019, 09:52

autor: Serek

Kawowy Kalkulator Energii to coś dla graczy CS:GO

Polacy stworzyli Kawowy Kalkulator Energii, potrafiący na podstawie ilości snu oraz spożytej kofeiny obliczyć, kiedy nasz organizm osiągnie maksymalną koncentrację. Polecamy wszystkim studentom, ochroniarzom z Vanessy oraz graczom CS-a.

Życzę wszystkim pysznej porannej lub południowej kawy. - Kawowy Kalkulator Energii to coś dla graczy CS:GO - wiadomość - 2019-10-14
Życzę wszystkim pysznej porannej lub południowej kawy.

„Jesteś niewyspany? Pomimo wypicia kilku kaw i „energola” wciąż nie możesz się skoncentrować? Nauczymy Cię, jak temu zaradzić!” - to mogło być twoje hasło reklamowe, Kawowy Kalkulatorze Energii. A teraz na poważnie, bo temat (choć nieco nietypowy) zdecydowanie do takich należy. Polacy stworzyli Kawowy Kalkulator Energii, który dzięki inteligentnemu algorytmowi określa, o jakiej porze najlepiej napić się kawy (bądź innego napoju kofeinowego), by zmaksymalizować efekty jej działania. Kalkulator powstał w ramach platformy Omni Calculator i jest dostępny pod tym adresem.

Czego w takim razie możemy spodziewać się po pomysłowej inicjatywie? W oficjalnym opisie czytamy, że kalkulator wylicza poziom czujności i w formie przejrzystego wykresu pokazuje, jak będzie się on zmieniał w zależności od liczby przespanych godzin oraz przyjętej dawki kofeiny. Twórcy użyli równania powstałego w trakcie badań na amerykańskich żołnierzach narażonych na brak snu. Amerykański algorytm równa się amerykańscy naukowcy, dlatego czekam na podobny kalkulator z Rosji, który obliczy poziom... innych substancji w organizmie. Wracając jednak do kawy, to warto również sprawdzić Kalkulator Spożycia Kofeiny (dokładna ilość przyjmowej kofeiny) oraz Kalkulator Parzenia Kawy (technika parzenia kawy). Niestety, oba kalkulatory są w wersji angielskiej.

CO TO JEST OMNI CALCULATOR?

To polski startup rozwijający technologie pomagające w rozwiązaniu problemów o podłożu matematycznym. Głównym produktem jest serwis http://www.omnicalculator.com/, który zawiera ponad 700 kalkulatorów. Wśród nich znajdziemy przeliczniki z zakresu chemii, żywienia, zdrowia, finansów, sportu czy fizyki.

A wpisałem tylko kawę... Boje się, jaki będzie wynik po wpisaniu przedtreningówki.
A wpisałem tylko kawę... Boje się, jaki będzie wynik po wpisaniu przedtreningówki.

Jak skorzystać z kalkulatora? Nic prostszego. Uzupełniamy niezbędne dane (długość snu, godzinę pobudki oraz typ wykresu), a następnie dodajemy kolejne napoje kofeinowe, które spożywamy w ciągu dnia. Wynik automatycznie pojawia się na wykresie, pokazując w jakich godzinach otrzymamy największy boost do energii. Rezultat może być pokazany w trzech kategoriach: czujność, szybkość reakcji oraz czas reakcji (w zależności od wybranego na początku typu wykresu). Szczególnie ta druga kategoria ma szansę zainteresować graczy, którzy chcieliby wykorzystać każdą przewagę nad przeciwnikiem, np. w Counter-Strike.

Na stronie znajdziecie również szereg porad związanych z kawą oraz samą kofeiną. Dowiecie się, jak dużo tego związku znajduje się w poszczególnych napojach, ile możecie jej przyjąć oraz poznacie objawy jej przedawkowania (co akurat jest nieprawdą, bo wszyscy dobrze wiemy, że kawusi nigdy mało). Pozdrawiam znad laptopa, pijąc już drugą czarną, kuloodporną. Jest 09:50.

  1. Oficjalna strona internetowa Omni Calculator