Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 października 2019, 10:37

autor: Frozen

Zwolnienia w Sony Interactive Entertainment Europe

Dziesiątki pracowników europejskiego oddziału SIE zostało zwolnionych w dniu oficjalnej zapowiedzi konsoli PlayStation 5. Decyzja o restrukturyzacji tłumaczona jest koniecznością ujednolicenia poszczególnych gałęzi przedsiębiorstwa.

Wygląda na to, że wraz ze startem kolejnej generacji konsol wpływ europejskiego oddziału Sony ulegnie znacznemu osłabieniu. - Zwolnienia w Sony Interactive Entertainment Europe - wiadomość - 2019-10-10
Wygląda na to, że wraz ze startem kolejnej generacji konsol wpływ europejskiego oddziału Sony ulegnie znacznemu osłabieniu.
W SKRÓCIE:
  • dziesiątki pracowników Sony Interactive Entertainment Europe straciło pracę w dniu oficjalnej zapowiedzi konsoli PlayStation 5;
  • restrukturyzacja ma na celu ujednolicenie przedsiębiorstwa i zwiększenie wpływów amerykańskiego oddziału firmy.

Jak donosi serwis VGC, prezesi amerykańskiego PlayStation odwiedzili we wtorek londyńską siedzibę Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE), aby ogłosić restrukturyzację w kilku tamtejszych działach. Zwolnienia dotknęły dziesiątki osób, głównie zajmujących się marketingiem i PR. Wydarzenie zbiegło się w czasie z oficjalną zapowiedzią konsoli PS5. Według VGC, pracę straciła również część amerykańskiego oddziału przedsiębiorstwa.

Restrukturyzacja ma na celu ujednolicenie poszczególnych oddziałów korporacji. W praktyce oznacza to zwiększenie wpływu Sony Interactive Entertainment America (SIEA) na pozostałe gałęzie firmy, które do tej pory cieszyły się sporą autonomią – SIEE mogło m.in. samemu ustalać budżety marketingowe poszczególnych tytułów, dzięki czemu np. kontrolery PlayStation Move i grę DriveClub promowano na naszym kontynencie o wiele mocniej niż chociażby w Stanach Zjednoczonych.

Na wieść o restrukturyzacji w Sony Interactive Entertainment zareagował Aaron Greenberg – człowiek odpowiedzialny za marketing konsoli Xbox. W jednym z twitterowych wpisów zachęca osoby dotknięte zwolnieniami do rozpoczęcia pracy w firmie Microsoft.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu z japońską firmą niespodziewanie rozstał się Shawn Layden, dotychczasowy przewodniczący Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios.

  1. Oficjalna strona PlayStation
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.