Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 października 2019, 10:37

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Zwolnienia w Sony Interactive Entertainment Europe

Dziesiątki pracowników europejskiego oddziału SIE zostało zwolnionych w dniu oficjalnej zapowiedzi konsoli PlayStation 5. Decyzja o restrukturyzacji tłumaczona jest koniecznością ujednolicenia poszczególnych gałęzi przedsiębiorstwa.

Wygląda na to, że wraz ze startem kolejnej generacji konsol wpływ europejskiego oddziału Sony ulegnie znacznemu osłabieniu. - Zwolnienia w Sony Interactive Entertainment Europe - wiadomość - 2019-10-10
Wygląda na to, że wraz ze startem kolejnej generacji konsol wpływ europejskiego oddziału Sony ulegnie znacznemu osłabieniu.
W SKRÓCIE:
  • dziesiątki pracowników Sony Interactive Entertainment Europe straciło pracę w dniu oficjalnej zapowiedzi konsoli PlayStation 5;
  • restrukturyzacja ma na celu ujednolicenie przedsiębiorstwa i zwiększenie wpływów amerykańskiego oddziału firmy.

Jak donosi serwis VGC, prezesi amerykańskiego PlayStation odwiedzili we wtorek londyńską siedzibę Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE), aby ogłosić restrukturyzację w kilku tamtejszych działach. Zwolnienia dotknęły dziesiątki osób, głównie zajmujących się marketingiem i PR. Wydarzenie zbiegło się w czasie z oficjalną zapowiedzią konsoli PS5. Według VGC, pracę straciła również część amerykańskiego oddziału przedsiębiorstwa.

Restrukturyzacja ma na celu ujednolicenie poszczególnych oddziałów korporacji. W praktyce oznacza to zwiększenie wpływu Sony Interactive Entertainment America (SIEA) na pozostałe gałęzie firmy, które do tej pory cieszyły się sporą autonomią – SIEE mogło m.in. samemu ustalać budżety marketingowe poszczególnych tytułów, dzięki czemu np. kontrolery PlayStation Move i grę DriveClub promowano na naszym kontynencie o wiele mocniej niż chociażby w Stanach Zjednoczonych.

Na wieść o restrukturyzacji w Sony Interactive Entertainment zareagował Aaron Greenberg – człowiek odpowiedzialny za marketing konsoli Xbox. W jednym z twitterowych wpisów zachęca osoby dotknięte zwolnieniami do rozpoczęcia pracy w firmie Microsoft.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu z japońską firmą niespodziewanie rozstał się Shawn Layden, dotychczasowy przewodniczący Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios.

  1. Oficjalna strona PlayStation