Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lutego 2021, 13:10

autor: Adamson

Jeff Bezos przechodzi na emeryturę - Amazon zmienia CEO

Jeff Bezos, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zamierza ustąpić ze stanowiska CEO Amazona. Zmiana warty nie oznacza jednak, że całkowicie pożegna się z firmą. Wiemy, kto zastąpi twórcę Amazona.

W SKRÓCIE:
  • Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska CEO Amazona w III kwartale 2021 roku.
  • Miliarder jednak nie żegna się całkowicie ze spółką i będzie pełnił funkcję prezesa wykonawczego.
  • Następcą Jeffa Bezosa w Amazonie będzie Andy Jassy, który na ten moment kieruje Amazon Web Services (AWS).

W oficjalnym oświadczeniu kierowanym do pracowników Jeff Bezos poinformował, że w trzecim kwartale 2021 roku odejdzie ze stanowiska dyrektora generalnego Amazona, a obowiązki po nim przejmie Andy Jassy, który odpowiedzialny jest w firmie za usługi typu cloud w ramach Amazon Web Services (AWS). Bezos rezygnuje w momencie dużej popularności Amazona, dzięki któremu jest dzisiaj jednym z najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem szacowanym obecnie na niemal 200 miliardów dolarów (według rankingów Forbes i Bloomberg). Miliarder nie rozstanie się jednak całkowicie z koncernem – będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Amazona.

Pełnienie funkcji CEO Amazona to wielka odpowiedzialność, która pochłania. Kiedy ciąży nad tobą tego typu odpowiedzialność, trudno jest skupić swoją uwagę na czymkolwiek innym. Jako przewodniczący rady nadzorczej pozostanę zaangażowany w ważne inicjatywy Amazona, ale będę miał również czas i energię, których potrzebuję, aby skupić się na funduszach charytatywnych „Day One Fund” i „Bezos Earth Fund”, przedsiębiorstwie Blue Origin oraz gazecie The Washington Post, a także innych moich pasjach – czytam w oficjalnym komunikacie Jeffa Bezosa.

Jeff Bezos przechodzi na emeryturę - Amazon zmienia CEO - ilustracja #1
Andy Jassy, obecnie kierujący Amazon Web Services, zostanie wkrótce następcą Jeffa Bezosa.

Amazon powstał w 1994 roku jako internetowa księgarnia i niewielu spodziewało się, że firma ta w przyszłości będzie gigantem e-handlu i spółką, której wartość rynkową szacuje się obecnie na około 1,7 biliona dolarów. Sam Jeff Bezos jest optymistycznie nastawiony do przyszłości i uważa, że Amazon jest przygotowany na nowe wyzwania:

Amazon nie mógł być lepiej przygotowany na przyszłość. Pracujemy nad rzeczami, które wciąż będą zadziwiać. Świadczymy usługi dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, a także jesteśmy liderami w tak różnorodnych dziedzinach, jak uczenie maszynowe (ang. machine learning) czy logistyka.

Przypominamy, że niedawno Amazon ogłosił oficjalnie, że szykuje się do wejścia na polski rynek. Nie wiemy jednak, kiedy to dokładnie nastąpi.

Jeff Bezos przechodzi na emeryturę - Amazon zmienia CEO - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.