Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 sierpnia 2019, 20:05

autor: Froozyy

IKEA tworzy jednostkę biznesową zajmującą się technologią inteligentnego domu

Szwedzka firma ogłosiła, że powołała do życia nową jednostkę biznesową, która będzie zajmować się technologią inteligentnego domu. Już wcześniej istniał projekt ku temu przeznaczony, jednak od teraz IKEA planuje zainwestować w to znacznie więcej pieniędzy.

IKEA coraz mocniej angażuje się na rynku inteligentnego domu. - IKEA tworzy jednostkę biznesową zajmującą się technologią inteligentnego domu - wiadomość - 2019-08-19
IKEA coraz mocniej angażuje się na rynku inteligentnego domu.

To dość oczywiste, że IKEA ostatnimi czasy coraz poważniej myśli o tematyce „inteligentnego domu”. Przykładem tego mogą być chociażby głośniki, które pojawiły się w ofercie sklepu w zeszłym miesiącu. Oprócz obsługi komend głosowych charakteryzują się one wyglądem, który ma sprawiać, że urządzenia łatwo wtopią się w wystrój wnętrza. Poza tym na oficjalnej witrynie IKEA możemy znaleźć zakładkę w całości poświęconą inteligentnemu domowi. Są tam wspomniane wcześniej głośniki, inteligentne oświetlenie czy też ładowarki indukcyjne.

Dodatkowo szwedzka firma właśnie ogłosiła, że oficjalnie stworzyła nową, osobną jednostkę biznesową, przeznaczoną do pracy nad technologią oraz urządzeniami „smart home”. Historia tego odziału sięga 2012 roku, kiedy to IKEA zainicjowała projekt mający na celu wzbogacenie życia w domu poprzez włączenie cyfrowych elementów i technologii do znanych urządzeń i rozwiązań. Od tamtego czasu powstało kilka nowych produktów z kategorii inteligentnego domu, a teraz IKEA podjęła decyzję o zainwestowaniu jeszcze większych środków w ten obszar.

W IKEA chcemy nadal oferować produkty zapewniające lepsze życie w domu dla wielu ludzi, którzy chcą się rozwijać. W tym celu musimy odkrywać produkty i rozwiązania wykraczające poza konwencjonalne wyposażenie domu.

W prostych słowach oznacza to tyle, że IKEA od teraz ma grupę ludzi, którzy będą zajmować się wyłącznie wdrażaniem nowych technologii inteligentnego domu. Całkiem możliwe, że już za kilkanaście lat każdy z nas będzie mógł „sterować” swoimi własnymi czterema kątami za pomocą głosu czy też aplikacji na telefonie. Patrząc jednak na progi cenowe takich gadżetów, można przypuszczać, że na spełnienie tego scenariusza przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.