Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 sierpnia 2019, 08:46

autor: Adrian Werner

He-Man powróci w animowanym serialu serwisu Netflix

Serwis Netflix i reżyser Kevin Smith pracują nad Masters of the Universe: Revelation, czyli nowym serialem animowanym o przygodach He-Mana.

Dzięki Netfliksowi ponownie będziemy świadkami potęgi Posępnego Czerepu. - He-Man powróci w animowanym serialu serwisu Netflix - wiadomość - 2019-08-19
Dzięki Netfliksowi ponownie będziemy świadkami potęgi Posępnego Czerepu.

Serwis Netflix ogłosił, że trwają prace nad nowym serialem animowanym, którego głównym bohaterem będzie He-Man. Projekt zatytułowano Masters of the Universe: Revelation i na razie nie podano, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

Głównym producentem serialu jest Kevin Smith, czyli reżyser takich filmów jak Dogma, Szczury z supermarketu czy seria Jay i Cichy Bob. Pod względem fabularnym Masters of the Universe: Revelation ma być bezpośrednią kontynuacją kultowej kreskówki z lat 80. ubiegłego wieku.

Serial opracuje zespół Powerhouse Animation, czyli studio animacyjne, które stworzyło kreskówkową adaptację serii Castlevania, również wyprodukowaną dla serwisu Netflix.

Przypomnijmy, że marka narodziła się jako seria zabawek na początku lat 80. ubiegłego wieku. W Polsce znana jest jednak głównie z serialu animowanego, który był emitowany pod tytułem He-Man i władcy wszechświata. W 1987 roku do kin trafił film aktorski Władcy Wszechświata, z Dolphem Lundgrenem w roli głównej.

Animowany serial nie jest jedyną produkcją, na którą czekają fani marki. Trwają również prace nad kolejną aktorską adaptacją, mającą zadebiutować w 2020 roku. W niej w rolę He-Mana wcieli się aktor Noah Centineo.

Warto wspomnieć, że Masters of the Universe: Revelation jest tylko najnowszym przejawem coraz większych inwestycji Netfliksa w seriale animowane. Firma finansuje zarówno japońskie produkcje (np. B: The Beginning czy Cagaster of an Insect Cage), jak i projekty zespołów zachodnich (m.in. She-Ra - księżniczka mocy, Smoczy Książę czy Łowcy troli). W planach są również również kreskówkowe spin-offy Altered Carbon i Pacific Rim.

  1. Oficjalna strona serwisu Netflix