Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 21 marca 2019, 11:43

autor: Czarny Wilk

Prace nad filmem o He-Manie nabierają tempa

Noah Centineo, aktor znany z filmów „Do wszystkich chłopców, których kochałam” oraz „Sierra Burges jest przegrywem”, negocjuje główną rolę w filmie Masters of the Universe, kolejnej adaptacji przygód He-Mana i jego niezwykłych towarzyszy.

He-Man i Władcy Wszechświata nie są współcześnie markami, które porywałyby tłumy, ale wciąż nie brakuje starszych odbiorców popkultury, którzy darzą je sentymentem. Zapewne zainteresuje ich nowy film pełnometrażowy o przygodach obrońcy Eternii i Posępnego Czerepu, do którego produkcji przygotowuje się Sony Pictures oraz Mattel Films.

He-Man w latach osiemdziesiątych był jedną z ikon popkultury. - Prace nad filmem o He-Manie nabierają tempa - wiadomość - 2019-03-21
He-Man w latach osiemdziesiątych był jedną z ikon popkultury.

Masters of the Universe zostanie wyreżyserowane przez Aarona i Adama Nee, twórców The Last Romantic oraz Band of Robbers. Scenariusz został napisany przez Davida S. Goyera (trylogia Blade, trylogia o Mrocznym Rycerzu, Batman v Superman), a poprawki nanieśli na niego Matt Holloway i Art Marcum, duet odpowiedzialny za historię z filmów Iron Man oraz Punisher: War Zone. Jak donosi serwis TheWrap, rolę He-Mana negocjuje Noah Centineo, aktor znany z filmów Do wszystkich chłopców, których kochałam oraz Sierra Burges jest przegrywem.

Noah Centineo to dość ciekawy wybór na filmowego He-Mana. - Prace nad filmem o He-Manie nabierają tempa - wiadomość - 2019-03-21
Noah Centineo to dość ciekawy wybór na filmowego He-Mana.

Marka Władcy Wszechświata powstała w 1982 roku jako linia zabawek i komiksów. Jej centralna postać, He-Man, to książę planety Eternia, potrafiący zmieniać się w potężnego bohatera. Razem z grupą wiernych przyjaciół walczy on z siłami złowrogiego Szkieletora, złoczyńcy pragnącego zawłaszczyć będący źródłem mocy He-Mana zamek Posępny Czerep.

Bohater zyskał szczególną rozpoznawalność dzięki popularnej kreskówce He-Man i Władcy Wszechświata, produkowanej w latach 1983-1985. Jej sukces zainicjował powstanie wielu innych projektów związanych z marką, w tym filmu aktorskiego z 1987 roku z Dolphem Lundgrenem w roli głównej. Został on przyjęty dość chłodno – miejmy nadzieję, że nowi Władcy Wszechświata od Aarona i Adama Nee poradzą sobie lepiej. Data premiery filmu została zaplanowana na 18 grudnia 2019 roku.

  1. Sony Pictures
  2. Mattel
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.