Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 09:20

autor: Serek

Polacy tworzą grę w stylu Deluxe Ski Jump

Duch Deluxe Ski Jump jest w Polsce silny. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy z gdańskiego studia Blue Sunset Games, którzy są w trakcie prac nad Ultimate Ski Jumping 2020. Tytuł będzie duchowym spadkobiercą DSJ.

DSJ A.D. 2019. - Polacy tworzą grę w stylu Deluxe Ski Jump - wiadomość - 2019-08-19
DSJ A.D. 2019.

Kojarzycie gdańskie Blue Sunset Games? To małe i niezależne studio, odpowiedzialne między innymi za Tiny Hands Adventure. Tym razem polska firma szykuje prawdziwą gratkę dla osób, które pamiętają „Małyszomanię” oraz ewentualny wolny czas na lekcjach informatyki. Blue Sunset Games opublikowało na Twitterze dwa obrazki, pochodzące z gry Ultimate Ski Jumping 2020, która wygląda jak duchowy (chociaż fizyczny również...) spadkobierca kultowych „de-es-jotów”, czyli Deluxe Ski Jump.

Produkcja ma ukazać się na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch w czwartym kwartale bieżącego roku. Więcej na temat samej gry dowiemy się na rozpoczynających się jutro targach gamescom w Kolonii. Cechą charakterystyczną Ultimate Ski Jumping 2020 będzie oprawa graficzna, bowiem twórcy zdecydowali się na pixel art. Trzeba przyznać, że czuć ducha DSJ.

Czy Ultimate Ski Jumping 2020 podbije serca graczy, podobnie jak zrobiło to DSJ kilkanaście lat temu? Prawdopodobnie nie, ale gracze lubią nostalgiczne powroty do „starych, dobrych czasów”, a oldskulowa oprawa graficzna może być dla nich wehikułem czasu. Nie zapominajmy również o sukcesach naszych skoczków, które miały miejsce w ostatnich kilku latach. Może to pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie tytułem i tego życzymy twórcom (oraz oczywiście skoczkom).

  1. Oficjalna strona internetowa studia Blue Sunset Games