Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2020, 14:20

Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa

Google zdecydowało się na anulowanie zaplanowanej na połowę maja imprezy I/O 2020 w formie „fizycznej”, która miała być największą dla tej firmy w tym roku. Jak nietrudno się domyślić, powodem jest obawa przed koronawirusem.

W SKRÓCIE
  1. Z powodu koronawirusa, Google zdecydowało się na anulowanie imprezy I/O 2020.
  2. Niewykluczone jednak, że odbędzie się ona w cyfrowej formie.
  3. To kolejna impreza odwołana ze względu na strach przed chorobą COVID-19.

Wraz z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami na świecie, strach przed wirusem SARS-CoV-2, zwanym popularnie koronawirusem, rośnie. Niepokój odczuwają nie tylko szeregowi obywatele, ale również włodarze dużych firm. Do nich możemy zaliczyć Google, które w ostatnich godzinach podjęło dość drastyczne kroki w celu ochrony zdrowia pracowników, dziennikarzy i fanów. Otóż korporacja zdecydowała się na anulowanie „fizycznej” formy imprezy I/O 2020, która miała się odbyć w Mountain View w dniach 12-14 maja (via The Verge).

I/O 2020 się nie odbędzie, przynajmniej w formie „fizycznej”. - Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
I/O 2020 się nie odbędzie, przynajmniej w formie „fizycznej”.

Do osób mających partycypować w I/O 2020 rozesłana została stosowna wiadomość. Jej pełną treść w oryginale wraz z tłumaczeniem znajdziecie poniżej.

Ze względu na obawy związane z koronawirusem (chorobą COVID-19) oraz zgodnie z wytycznymi CDC, WHO i innych organizacji zajmujących się zdrowiem, zdecydowaliśmy się na anulowanie wydarzenia Google I/O w formie „fizycznej”, które miało się odbyć w Shoreline Amphitheatre.

Wszyscy goście, którzy zakupili bilety na I/O 2020 otrzymają pełny zwrot pieniędzy do 13 marca 2020 roku. Gdy nie zobaczysz odpowiedniej kwoty na swoim koncie po tej dacie, skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila [email protected] Goście, którzy zarejestrowali się na I/O 2020, nie będą musieli powtarzać tego procesu w przyszłym roku i automatycznie otrzymają opcję zakupu biletu na I/O 2021.

Przez kolejne tygodnie będziemy starali się znaleźć inne sposoby, by Google I/O stanowiło najlepszy sposób na kontakt z naszą społecznością deweloperów. Będziemy na bieżąco aktualizowali stronę Google I/O o dodatkowe informacje.

Jak zawsze, doceniamy Twój entuzjazm i cierpliwość. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, pisz na adres [email protected]

Impreza I/O w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem. - Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
Impreza I/O w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Warto tutaj zwrócić uwagę na przedostatni akapit oraz podkreślenie, że odwołana została „fizyczna” forma imprezy. Niewykluczone zatem, że I/O 2020 w pewnej formie się odbędzie, na przykład w postaci streamów. Firmie Google z pewnością na tym zależy, gdyż jest to dla nich najważniejsza impreza w roku, podczas której prezentują najróżniejsze nowinki software'owe i hardware'owe.

Co jeszcze istotne, I/O 2020 to nie jedyne wydarzenie, które zdecydowało się anulować Google w ostatnich dniach z powodu koronawirusa. W miniony poniedziałek pojawiła się informacja, że nie odbędzie się impreza Cloud Next zaplanowana na początek kwietnia. W zamian zarejestrowane osoby będą mogły uczestniczyć w cyfrowej wersji tego eventu (via The Verge).

Google obawia się koronawirusa. - Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
Google obawia się koronawirusa.

Przypominamy, że I/O 2020 i Cloud Next to nie jedyne „ofiary” koronawirusa jeśli chodzi o branżę elektroniczną. Microsoft odwołał MVP Summit, a w Barcelonie nie odbyły się targi MWC 2020. Ponadto GDC zostało przesunięte na lato, a z uczestnictwa w PAX East zrezygnowały takie firmy, jak CD Projekt RED, Kojima Productions czy Sony. Natomiast jeśli chodzi o nasze podwórko, to w miniony weekend impreza IEM 2020 odbyła się bez udziału publiczności.

  1. Oficjalna strona firmy Google