Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2020, 14:20

autor: AlexB

Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa

Google zdecydowało się na anulowanie zaplanowanej na połowę maja imprezy I/O 2020 w formie „fizycznej”, która miała być największą dla tej firmy w tym roku. Jak nietrudno się domyślić, powodem jest obawa przed koronawirusem.

W SKRÓCIE
  1. Z powodu koronawirusa, Google zdecydowało się na anulowanie imprezy I/O 2020.
  2. Niewykluczone jednak, że odbędzie się ona w cyfrowej formie.
  3. To kolejna impreza odwołana ze względu na strach przed chorobą COVID-19.

Wraz z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami na świecie, strach przed wirusem SARS-CoV-2, zwanym popularnie koronawirusem, rośnie. Niepokój odczuwają nie tylko szeregowi obywatele, ale również włodarze dużych firm. Do nich możemy zaliczyć Google, które w ostatnich godzinach podjęło dość drastyczne kroki w celu ochrony zdrowia pracowników, dziennikarzy i fanów. Otóż korporacja zdecydowała się na anulowanie „fizycznej” formy imprezy I/O 2020, która miała się odbyć w Mountain View w dniach 12-14 maja (via The Verge).

I/O 2020 się nie odbędzie, przynajmniej w formie „fizycznej”. - Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
I/O 2020 się nie odbędzie, przynajmniej w formie „fizycznej”.

Do osób mających partycypować w I/O 2020 rozesłana została stosowna wiadomość. Jej pełną treść w oryginale wraz z tłumaczeniem znajdziecie poniżej.

Ze względu na obawy związane z koronawirusem (chorobą COVID-19) oraz zgodnie z wytycznymi CDC, WHO i innych organizacji zajmujących się zdrowiem, zdecydowaliśmy się na anulowanie wydarzenia Google I/O w formie „fizycznej”, które miało się odbyć w Shoreline Amphitheatre.

Wszyscy goście, którzy zakupili bilety na I/O 2020 otrzymają pełny zwrot pieniędzy do 13 marca 2020 roku. Gdy nie zobaczysz odpowiedniej kwoty na swoim koncie po tej dacie, skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila [email protected] Goście, którzy zarejestrowali się na I/O 2020, nie będą musieli powtarzać tego procesu w przyszłym roku i automatycznie otrzymają opcję zakupu biletu na I/O 2021.

Przez kolejne tygodnie będziemy starali się znaleźć inne sposoby, by Google I/O stanowiło najlepszy sposób na kontakt z naszą społecznością deweloperów. Będziemy na bieżąco aktualizowali stronę Google I/O o dodatkowe informacje.

Jak zawsze, doceniamy Twój entuzjazm i cierpliwość. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, pisz na adres [email protected]

Impreza I/O w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem. - Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
Impreza I/O w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Warto tutaj zwrócić uwagę na przedostatni akapit oraz podkreślenie, że odwołana została „fizyczna” forma imprezy. Niewykluczone zatem, że I/O 2020 w pewnej formie się odbędzie, na przykład w postaci streamów. Firmie Google z pewnością na tym zależy, gdyż jest to dla nich najważniejsza impreza w roku, podczas której prezentują najróżniejsze nowinki software'owe i hardware'owe.

Co jeszcze istotne, I/O 2020 to nie jedyne wydarzenie, które zdecydowało się anulować Google w ostatnich dniach z powodu koronawirusa. W miniony poniedziałek pojawiła się informacja, że nie odbędzie się impreza Cloud Next zaplanowana na początek kwietnia. W zamian zarejestrowane osoby będą mogły uczestniczyć w cyfrowej wersji tego eventu (via The Verge).

Google obawia się koronawirusa. - Google odwołuje I/O 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-03-04
Google obawia się koronawirusa.

Przypominamy, że I/O 2020 i Cloud Next to nie jedyne „ofiary” koronawirusa jeśli chodzi o branżę elektroniczną. Microsoft odwołał MVP Summit, a w Barcelonie nie odbyły się targi MWC 2020. Ponadto GDC zostało przesunięte na lato, a z uczestnictwa w PAX East zrezygnowały takie firmy, jak CD Projekt RED, Kojima Productions czy Sony. Natomiast jeśli chodzi o nasze podwórko, to w miniony weekend impreza IEM 2020 odbyła się bez udziału publiczności.

  1. Oficjalna strona firmy Google
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.