Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 stycznia 2020, 13:17

autor: Froozyy

Google Chrome nadal będzie wspierane na Windowsie 7

Google zapewniło, że przeglądarka internetowa Chrome nadal będzie otrzymywać aktualizacje na Windowsie 7. Firma chce wspierać aplikację przez przynajmniej 18 miesięcy od porzucenia systemu przez Microsoft.

Google Chrome nadal będzie otrzymywać aktualizacje na Windowsie 7. - Google Chrome nadal będzie wspierane na Windowsie 7 - wiadomość - 2020-01-14
Google Chrome nadal będzie otrzymywać aktualizacje na Windowsie 7.

Oficjalne wsparcie Microsoftu dla systemu operacyjnego Windows 7 zakończy się 14 stycznia 2020 roku. Od tego dnia dalsze korzystanie z oprogramowania będzie niebezpieczne, bowiem przestanie ono otrzymywać tzw. poprawki bezpieczeństwa, co znacznie ułatwi pracę hakerom. Na największe ryzyko narażone będą korporacje, które jeszcze nie zdążyły przenieść się na Windowsa 10, ale indywidualni użytkownicy także nie powinni czuć się bezpieczni.

Tych, którzy zwlekają z przesiadką albo po prostu nie chcą jeszcze porzucać Windowsa 7, Google zapewnia, że przeglądarka internetowa Chrome będzie jeszcze wspierana na tym systemie przynajmniej przez najbliższe 18 miesięcy (tj. do 15 lipca 2021 roku). Oznacza to, że aplikacja będzie otrzymywać stałe aktualizacje, które wprowadzą nie tylko usprawnienia zabezpieczeń, ale także inne przydatne funkcje. Warto jednak przypomnieć, że posiadacze legalnej wersji Windowsa 7 nadal mogą za darmo stać się posiadaczami „dziesiątki”. Można to zrobić pod tym adresem.

Windows 10 w poprzednim roku otrzymał wiele usprawnień, aczkolwiek nie obyło się bez problemów. Brak wsparcia dla starszej „siódemki” może jednak sprawić, że do najnowszego systemu przekona się jeszcze więcej użytkowników (we wrześniu 2019 roku korzystała z niego już ponad połowa posiadaczy pecetów).