Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2020, 14:30

autor: Froozyy

Skywind - twórcy informują o postępie prac nad modyfikacją

Twórcy modyfikacji Skywind do gry TES V: Skyrim, która ma na celu przeniesienie trzeciej części serii na nowszy silnik, kilka dni temu udostępnili filmik, w którym informują o stanie prac. Niestety nadal nie poznaliśmy oficjalnej daty premiery moda.

Prace nad Skywind nadal trwają. - Skywind - twórcy informują o postępie prac nad modyfikacją - wiadomość - 2020-01-14
Prace nad Skywind nadal trwają.

Już od dobrych kilku lat powstaje modyfikacja Skywind do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, która ma na celu przeniesienie starszej części serii – TES III: Morrowind – na nowszy silnik. Pierwszy raz mieliśmy okazję dowiedzieć się o niej jeszcze w 2012 roku. Od tamtej pory zespół TES Renewal cały czas pracuje nad ukończeniem moda i wszystko wskazuje na to, że prace zbliżają się ku końcowi. Jeszcze w sierpniu zeszłego roku twórcy udostępnili 10-minutowy gameplay, a zaledwie kilka dni temu pojawił się materiał wideo, z którego możemy dowiedzieć się, na jakim etapie prac jest Skywind.

Sporo się zmieniło w modyfikacji od jej ostatniej aktualizacji – dodano m.in. niestandardowe efekty pogodowe, tekstury o wyższej rozdzielczości czy też ładniejszą trawę. Jednak zespół cały czas poszukuje artystów zajmujących się modelowaniem świata gry, którzy chcieliby pomóc przy jej wykańczaniu. Autorzy twierdzą, że wciąż mają sporo do zrobienia, ale do finalizacji prac już jest bliżej niż dalej.

Podobnie ma się sytuacja przy innych elementach Skywind. Poczyniono spore postępy w tworzeniu lochów, zagadek czy też systemie umiejętności, ale nadal potrzebni są ludzie do pomocy np. przy nagrywaniu i wdrażaniu głosów. Jeśli wśród Was są osoby, które zechciałyby pomóc przy tworzeniu Skywind, to warto zajrzeć pod ten adres. Na koniec warto dodać, że wciąż nie poznaliśmy oficjalnej daty premiery modyfikacji.