Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2019, 08:30

autor: Serek

Gameplay z moda Skywind - Morrowind po liftingu

Zespół TESRenewal zaprezentował w ramach targów gamescom 11-minutowy zapis rozgrywki z ogromnej modyfikacji Skywind, która przeniesie Morrowinda na silnik Skyrima. Mod wygląda naprawdę dobrze, tym bardziej szkoda, że nadal nie znamy daty premiery.

Domki letniskowe tanio, tylko klimatyczne drogie. - Gameplay z moda Skywind - Morrowind po liftingu - wiadomość - 2019-08-24
Domki letniskowe tanio, tylko klimatyczne drogie.

The Elder Scrolls: Skywind to ogromna modyfikacja fanowska, tworzona z myślą o grze TES V: Skyrim, mająca na celu przeniesienie na nowszy silnik jednej z najbardziej cenionych części cyklu - TES III: Morrowind. Mod powstaje od kilku lat, a twórcy na ich przestrzeni, zdążyli pokazać wiele zwiastunów oraz zrzutów ekranu. Podczas tegorocznych targów gamescom w Kolonii zaprezentowano ponad 10-minutowy gameplay. Możecie zobaczyć go poniżej.

Twórcy, czyli zespół TESRenewal, przyznają, że czekali z prezentacją właściwej rozgrywki właśnie na wydarzenie pokroju gamescomu, chcąc pokazać graczom coś bardziej dopracowanego. Tym, co pierwsze rzuca się w oczy, jest oczywiście fakt, że Morrowind został naprawdę skrupulatnie przeniesiony na silnik Skyrima. Dobrze odwzorowana mapa, spójność lokacji z oryginałem i podobna kolorystyka - wszystko to sprawia, że czuć prawdziwego ducha gry z 2002 roku.

Co więcej, jakiś czas temu twórcy przenieśli Skywind na silnik Skyrim Special Edition. Zdecydowanie poprawiło to wydajność oraz wygląd modyfikacji, co widać na gameplayu. Wciąż jednak nie doczekaliśmy się oficjalnej daty premiery moda, a także informacji, czy posiadacze Skyrima w wersji vanilla ostatecznie będą mogli go ograć (po przenosinach na Special Edition). Tak czy inaczej, żaden fan Tamriel i okolic nie powinien przechodzić obok tej modyfikacji obojętnie. W najbliższych miesiącach mamy otrzymać kolejne dłuższe materiały z rozgrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa modyfikacji Skywind