Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 marca 2011, 08:02

autor: Arakin

Europejska premiera konsoli Nintendo 3DS

Dziś jest szczególny dzień dla wszystkich miłośników przenośnych konsol, ponieważ ma miejsce europejska premiera Nintendo 3DS. Urządzenie trafiło również na półki polskich sklepów. Jego sugerowana cena w naszym kraju wynosi 1099 złotych.

Dziś jest szczególny dzień dla wszystkich miłośników przenośnych konsol, ponieważ ma miejsce europejska premiera Nintendo 3DS. Urządzenie trafiło również na półki polskich sklepów. Jego cena sugerowana w naszym kraju wynosi 1099 złotych. Sprzęt stanowi pewien przełom w dziedzinie elektronicznej rozrywki, gdyż jego ekran pozwala na oglądanie obrazu w 3D bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów.

Europejska premiera konsoli Nintendo 3DS - ilustracja #1

Czymże byłaby jednak konsola bez gier? W dniu polskiej premiery dostępne jest piętnaście tytułów, co może nie stanowi wielkiego wyboru, jednak z pewnością pozwoli przetestować możliwości urządzenia. Pełna lista gier zawiera:

 1. Pilotwings Resort (Nintendo)
 2. nintendogs + cats: Golden Retriever & New Friends (Nintendo)
 3. nintendogs + cats: French Bulldog & New Friends (Nintendo)
 4. nintendogs + cats: Toy Poodle & New Friends (Nintendo)
 5. Super Street Fighter IV 3D (Capcom)
 6. The Sims 3 (Electronic Arts)
 7. Pro Evolution Soccer 2011 (Konami Digital Entertainment)
 8. LEGO Star Wars III: The Clone Wars (LucasArts)
 9. Ridge Racer 3DS (Namco Bandai)
 10. Super Monkey Ball 3D (SEGA)
 11. Samurai Warriors: Chronicles (TECMO KOEI)
 12. Asphalt 3D (Ubisoft)
 13. Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars (Ubisoft)
 14. Tom Clancy's Splinter Cell 3DS (Ubisoft)
 15. Rayman 3D (Ubisoft)

W najbliższym czasie sukcesywnie ukazywać będą się kolejne tytuły, na przykład dwie gry z serii Resident Evil, o których wspominaliśmy wczoraj: Resident Evil: Revelations oraz Resident Evil: The Mercenaries 3D. Ich data premiery prognozowana jest na czerwiec tego roku. W sumie do końca czerwca ukazać ma się 30 gier.

Warto również dodać, że konsola posiada kompatybilność wsteczną, co pozwala na uruchomienie tytułów przeznaczonych na poprzednią generację sprzętu.

Polska premiera Nintendo 3DS nie odbędzie się jednak bez pewnych problemów. Te dotyczyć będą usług internetowych konsoli, w tym funkcji Spot Pass. Pozwala ona na aktualizacje zasobów urządzenia, jednak nie zadziała, gdy użytkownik zaznaczy Polskę jako kraj przebywania. O całej sprawie pisaliśmy we wczorajszym newsie.

3DS, oprócz rewolucyjnego podejścia do wyświetlania obrazu trójwymiarowego, oferuje również dwie zintegrowane kamerki video (w tym jedną z dwoma obiektywami, pozwalającą robić trójwymiarowe zdjęcia). Ponadto urządzenie wyposażone jest w odtwarzacz MP3, mikrofon, sensor ruchu oraz żyroskop. Więcej o konsoli możecie przeczytać w specjalnie przygotowanym artykule.