Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2012, 11:35

autor: Sarge

Durango kodową nazwą nowego Xboksa?

Wygląda na to, że Durango jest kodową nazwą następcy Xboksa 360. Do takich informacji dotarli redaktorzy magazynu Kotaku, powołujący się na „wiele źródeł bliskich projektowi”.

Redaktorzy serwisu Kotaku poznali kodową nazwę nowego Xboksa. Z informacji dostarczonych przez „wiele źródeł bliskich projektowi” wynika, że mowa o Durango.

Nawet jeśli powyższe doniesienia są prawdziwe, to następca Xboksa 360 nie zadebiutuje na rynku jako Durango. Kodowa nazwa jest używana jedynie w okresie powstawania konsoli i zostanie zmieniona w momencie, gdy firma Microsoft zdecyduje się na podanie oficjalnego odpowiednika.

Durango kodową nazwą nowego Xboksa? - ilustracja #1

Warto zwrócić uwagę, że Durango to także nazwa miejscowości w Stanach Zjednoczonych oraz stan położony na północnym zachodzie Meksyku. Dla przypomnienia, kontroler Kinect niegdyś znany był jako Project Natal, a Natal jest też jednym z brazylijskich miast. Jeśli informacje o Durango są prawdziwe, to amerykański koncern z uporem maniaka odwołuje się do geografii w kodowych nazwach wydawanych sprzętów.

Plotki na temat nowego Xboksa od pewnego czasu pojawiają się z większą częstotliwością. Ostatnio magazyn Xbox World donosił, jakoby konsola miała otrzymać kontroler przypominający tablet, który byłby jeszcze bardziej zaawansowany od odpowiednika z Wii U. Firma Microsoft nie komentuje żadnych plotek, więc na razie musimy żyć w niepewności, jeśli chodzi o jej nadchodzacą platformę sprzętową.

Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie wcześniejsze doniesienia dotyczące następcy Xboksa 360, zapraszamy do przejrzenia poprzednich wiadomości: