Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 maja 2021, 11:08

Discord trafi na PS5, Sony inwestuje w komunikator

Discord i Sony nawiązują współpracę. Popularny komunikator ma zostać zintegrowany z PlayStation Network, ułatwiając graczom komunikację. Sony kupiło także udziały w Discordzie, jednak ten zachowa niezależność.

Sony Interactive Entertainment ogłosiło w poniedziałek rozpoczęcie współpracy z Discordem oraz zakup udziałów w firmie. Nowe opcje komunikacji w PlayStation Network mają pojawić się na początku 2022 roku.

Prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan podkreśla, że celem współpracy jest ułatwienie komunikacji i spędzania czasu przyjaciołom oraz grupom w czasie wspólnego grania. Oświadczenie jest jednak bardzo ogólne i nie znamy szczegółów umowy.

Odległy termin startu i kupno udziałów przez Sony sugerują, że nie będzie to po prostu aplikacja na konsolę, stanowiąca alternatywę dla istniejących rozwiązań. Devin Coldewey z TechCrunch spekuluje, że Discord zostanie zintegrowany z systemem w postaci opcji w stylu „Rozpocznij czat głosowy na Discordzie” w trakcie zapraszania znajomych do wspólnej gry.

Discord od jakiegoś czasu szuka dla siebie miejsca. Zainteresowani przejęciem mieli być m.in. Microsoft, Twitter, Epic Games i Amazon. Najbliżej sfinalizowania transakcji zdawał się być gigant z Redmond, gotowy wyłożyć na stół nawet 12 mld dolarów. Rozmowy zostały jednak przerwane, a właściciele Discorda postawili na niezależność.

Sony wykazało się bardzo szybką reakcją, ogłaszając współpracę zaledwie dwa tygodnie po gorzkim finale negocjacji z Microsoftem.

  1. Discord nie zostanie przejęty przez Microsoft
  2. Discord zrywa z wizerunkiem „dla graczy”
  3. Oficjalna strona Discorda
  4. Oficjalna strona Sony Interactive Entertainment
Discord trafi na PS5, Sony inwestuje w komunikator - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.